Nasi uczniowie wystrzelali 1 i 2 miejsce w ogólnopolskich mistrzostwach

1 miejsce w strzelaniu z pistoletu pneumatycznego, 2 w konkurencji karabinek pneumatyczny, 2 w konkurencji rzut granatem  zdobyli uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Bartoszycach  wspólnie z członkami  ZP LOK Lidzbark Warmiński podczas Ogólnopolskich Mistrzostw Sportowo-Obronnych Stowarzyszeń Młodzieżowych  o Nagrodę Ministra Obrony Narodowej. Mistrzostwa odbyły się w Bolesławcu w dniach od 13.09.-16.09.2018 r. Składały się z 5 konkurencji: strzelania, pływania, marszobiegu, OSF-u i  rzutu granatem. Rywalizowano w grupie dziewcząt i chłopców.
Nasi uczniowie: Kacper Subocz, Maciej Sośnicki, Dawid Sobierajski, Jakub Kapanajko wspólnie z chłopakami  z LOK Lidzbark Warmiński (Radosławem Konieczką i  Maciejem Przybyłkiem) reprezentowali Zarząd Wojewódzki Ligi Obrony Kraju w Olsztynie.
W klasyfikacji generalnej drużyna chłopców zdobyła 4 miejsce. Warto pochwalić chłopaków za konkurencję pływanie, w której  dali z siebie 110 % zdobywając 4 miejsce. Niestety w Bartoszycach nie ma krytego basenu i ciężko jest dorównać w tej konkurencji takim ośrodkom jak np. Rzeszów i Chrzanów.
W mistrzostwach uczestniczyła również drużyna dziewcząt w składzie: Weronika Stapel, Karolina Marzec(obie ZSP 2), Natalia Afeld, Justyna Baran, Paulina Dudkiewicz oraz Karolina Rzygalińska( LOK Lidzbark Warmiński). Zdobyła ona 5 miejsce w klasyfikacji generalnej oraz 3 miejsce  w konkurencji rzut granatem. Na pochwałę zasługuje postawa Natalii Afeld, która mimo bólu z powodu dużego odcisku wystartowała w konkurencji OSF. Jej wola walki została doceniona przez organizatorów podczas podsumowania mistrzostw.
Uczestnicy oraz opiekunowie zespołów: Dariusz Wojczulanis i Jarosław Puszko składają serdeczne podziękowania za sfinansowanie wyjazdu: Dyrektorowi Biura Warmińsko- Mazurskiej Organizacji Wojewódzkiej LOK ppłk. Andrzejowi Zuba, Dyrektorowi ZSP nr 2 w Bartoszycach p. Zbigniewowi Pietrzakowi oraz Radzie Rodziców w ZSP nr 2 w Bartoszycach.
Dziękujemy  za współpracę koleżankom i kolegom z ZP LOK Lidzbark Warmiński oraz ich opiekunowi p. Dariuszowi Wojczulanisowi.