Sport w szkole

Zawody w wyciskaniu sztangi

Dnia 12 stycznia w hali sportowej Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Bartoszycach odbyły się zawody w wyciskaniu sztangi leżąc połową masy ciała. W zawodach wzięło udział 40 uczniów. Zawody zorganizowali chłopcy z klasy 3 TES, z pomocą nauczyciela wychowania fizycznego Piotra Szamockiego, w ramach projektu „Zwolnieni z Teorii”. Nagrodzonym uczniom wręczono medale, a wszyscy …

Pokaż strony »

Plażowa Piłka Siatkowa

22 maja odbyły się Mistrzostwa Powiatu Szkół Ponadpodstawowych w Plażowej Piłce Siatkowej dziewcząt i chłopców. Nasze Panie w składzie: Zuzia Rafalska i Nikola Sófczyńska zajęły III miejsce, a Panowie w składzie: Dawid Sófczyński, Krystian Gnes i Szymon Kiszka zajęli II miejsce awansując do dalszej części rozgrywek.

Pokaż strony »

Sukces naszych uczniów w Finale Województwa w Piłce Ręcznej

Zaledwie dzień po sukcesie dziewcząt z ZSP Nr 2 w Bartoszycach w Lidze Piłki Siatkowej do Turnieju Finałowego Województwa w Piłce Ręcznej przystąpili chłopcy. Panowie grali systemem „każdy z każdym” z zaliczeniem meczy półfinałowych. Dobra gra z wymagającymi przeciwnikami doprowadziła nasz zespół do drugiego miejsca w województwie. Drużyna wystąpiła w składzie: Filip Tokarz, Kacper Niksa, …

Pokaż strony »

Bartoszycka Liga Piłki Siatkowej Kobiet

Świetny mecz rozegrały w poniedziałek 17. kwietnia uczennice bartoszyckiej „Elizki”. Reprezentacja ZSP Nr 2 w Bartoszycach, w składzie: Hanna Peślak, Julia Pijewska, Nikola Sófczyńska, Klaudia Garbacz, Zuzanna Rafalska, Julia Giełbut, Martyna Ogonowska  zdobyła trzecie miejsce. Jak widać wytrwałość i ciężka czteromiesięczna praca pozwala osiągnąć upragniony cel. Podziękowania BOSiR-owi za ufundowanie atrakcyjnych nagród – dziewczęta, oprócz …

Pokaż strony »

Szkolny Turniej Halowej Piłki Nożnej

Dnia 19 stycznia na hali sportowej BOSIR odbył się Szkolny Turniej Halowej Piłki Nożnej Chłopców. Zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem. Do udziału zgłosiło się dziesięć klas . Zawodnicy grali systemem „każdy z każdym” w dwóch grupach. Ostra walka, pot i wielkie emocje towarzyszyły nie tylko grającym, ale i oglądającym rozgrywki kibicom. Podczas całego turnieju ( …

Pokaż strony »

PIŁKA RĘCZNA CHŁOPCÓW

12 grudnia w Kętrzynie odbyły się Mistrzostwa Rejonu II w Piłce Ręcznej Chłopców. Do zawodów zgłosiły się cztery szkoły średnie – po dwie z Bartoszyc i Kętrzyna. ZSP nr 2 reprezentowali: Szanciło Michał II LOB, Boiwka Marcel II TS, Janowicz Olaf II TS, Majewski Mateusz III LOA, Butniewicz Krzysztof III LOB, Rynkiewicz Piotr III LOB, …

Pokaż strony »

Mistrzostwa Rejonu II

Dnia 2 grudnia na hali sportowej przy ul. Słowackiego 2 odbyły się Mistrzostwa Rejonu II w Piłkę Siatkową Dziewcząt. Do rywalizacji przystąpiło siedem szkół z Węgorzewa, Kętrzyna, Lidzbarka Warm. i Bartoszyc. Choć nasze dziewczyny starały się i walczyły z całego serca to nie awansowały do dalszego etapu rozgrywek. Niestety przeciwniczki tego dnia okazały się lepsze.

Pokaż strony »

Najlepsi na plaży

20 maja na boiskach przy jeziorku Mleczarskim odbył się Powiatowy Turniej Plażowej Piłki Siatkowej. Do rywalizacji zgłosiły się trzy zespoły żeńskie i cztery zespoły męskie. Zarówno nasze Panie jak i Panowie nie mieli sobie równych na plaży zgarniając dwa I miejsca. Szkołę reprezentowali: 1.Rafalska Zuzanna II LOB 2.Garbacz Klaudia II LOB 3.Ogonowska Martyna III LOAg …

Pokaż strony »

MISTRZOWIE WOJEWÓDZTWA

12 maja w Piszu odbył się Finał Województwa Warmińsko Mazurskiego w Piłkę Nożną 6-cio osobową. Nasza męska drużyna po dwóch zwycięstwach 8:0 z Piszem i 10:2 ze Szczytnem została Mistrzem Województwa i awansowała do zawodów ogólnopolskich. Skład drużyny: 1.Mateusz Majewski II LOA 2.Hubert Welens III CBSISp 3.Kacper Speruda III C BSISp 4.Mateusz Przychodzki III LOAg …

Pokaż strony »

FINAŁ WOJEWÓDZTWA W PIŁCE SIATKOWEJ DZIEWCZĄT

Dnia 25 kwietnia w Ostródzie odbył się Finał Województwa w Piłce Siatkowej Dziewcząt. Po trzech wcześniejszych turniejach eliminacyjnych ( powiat, rejon, półfinał) do ostatecznej rywalizacji  awansowały cztery zespoły: SMS Ostróda, II LO Elbląg, ZSS Ełk, ZSP nr2 Bartoszyce. Mimo, że nasze dziewczyny w każdym meczu dały z siebie 100% możliwości i umiejętności, a przeciwniczki okazały …

Pokaż strony »

SZKOLNY TURNIEJ HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ

Dnia 12 kwietnia w hali sportowej BOSIR odbył się Szkolny Turniej Halowej Piłki Nożnej Chłopców. Zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem. Do udziału zgłosiło się aż dziesięć klas. Zawodnicy grali systemem „każdy z każdym” w dwóch grupach. Ostra walka, pot i wielkie emocje towarzyszyły nie tylko grającym, ale i oglądającym rozgrywki kibicom. Podczas całego turnieju strzelono …

Pokaż strony »

Mamy finał województwa W-MSZS w Piłce Siatkowej Dziewcząt

Dnia 07 kwietnia 2022 r. w hali sportowej Bartoszyckiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbył się półfinał województwa W-M SZS w Piłce Siatkowej Dziewcząt. Nasza drużyna spisała się znakomicie. Pokonując przeciwnika 2:0 (25:20;25:20) awansowała do finału mistrzostw. Tym samym nasza reprezentacja znalazła się już w najlepszej czwórce w województwie. To największy sukces ZSP nr 2 w …

Pokaż strony »

Bartoszycka Liga Piłki Siatkowej Kobiet

9 marca zakończyła się I runda BLPSK. Po pięciu zaciętych i emocjonujących meczach nasza żeńska drużyna z jednym zwycięstwem i zdobytymi czterema punktami zajmuje piąte miejsce. Trenujemy dalej i czekamy z niecierpliwością na rundę rewanżową. Brawo dziewczyny. Skład drużyny: 1.Garbacz Klaudia – II LOB 2.Rafalska Zuzanna – II LOB 3.Peślak Hanna – III LOAp 4.Pijewska …

Pokaż strony »

Bieg Tropem Wilczym

Przedstawiciele naszej szkoły uczcili pamięć Żołnierzy Wyklętych biorąc udział w X Edycji Biegu Tropem Wilczym zorganizowanym przez Bartoszycki Ośrodek Sportu i Rekreacji. Uczniowie Sylwester Sokulski, Bartłomiej Stankiewicz, Zuzanna Szaja, Joanna Socha pokonali symboliczny dystans 1963 m na Jeziorku Miejskim. Gratulujemy uczniom postawy godnej naśladowania.

Pokaż strony »

MISTRZOSTWA REJONU II W PIŁKĘ SIATKOWĄ DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW

18 listopada br. w Lidzbarku Warmińskim odbył się ćwierćfinał województwa w piłkę siatkową dziewcząt i chłopców szkół ponadpodstawowych. Do turnieju zgłosiło się po pięć drużyn żeńskich i męskich z Bartoszyc, Lidzbarka Warmińskiego i Węgorzewa. Nasze dziewczyny zajęły II miejsce awansując do półfinału województwa, a chłopcy zajęli III miejsce. Dziękujemy za zaangażowanie i walkę oraz godne …

Pokaż strony »

Zwyciężyliśmy w Mistrzostwach Rejonu w Piłce Nożnej Chłopców

Zwyciężyliśmy w Mistrzostwach Rejonu w Piłce Nożnej Chłopców8 listopada br. w Katolickim Liceum Ogólnokształcącym w Lidzbarku Warmińskim odbyły się Mistrzostwa Rejonu II w Piłce Nożnej Chłopców Szkół Ponadpodstawowych. Naszą szkołę reprezentowała męska drużyna w składzie: 1. Majewski Mateusz II LOA 2. Ładosz Maksymilian II LOA 3. Kaplewski Dawid III LOBp 4. Polkowski Marcin III TESg …

Pokaż strony »

MISTRZOSTWA POWIATU W PIŁKĘ SIATKOWĄ

28 października w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Bartoszycach odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Piłkę Siatkową Dziewcząt Szkół Ponadpodstawowych. Do turnieju zgłosiły się cztery drużyny: ZSP nr 1, ZSP nr 2, LO z Bartoszyc i ZSzUJN z Górowa Iławeckiego. Zawody odbywały się systemem „ każdy z każdym”. Nasze zawodniczki z każdym przeciwnikiem poradziły sobie …

Pokaż strony »

SZKOLNA LIGA PIŁKI NOŻNEJ CHŁOPCÓW

26 października po czterech tygodniach rywalizacji zakończyła się Szkolna Liga Piłki Nożnej. Turniej rozgrywany był systemem „każdy z każdym” mecz i rewanż. Mecze rozgrywane były na boisku Orlik przy SP nr 4 na ul. Nowowiejskiego 31.  Na zakończenie każdy zawodnik odebrał od organizatorów małą niespodziankę, a dzięki szkolnej Radzie Rodziców zespoły otrzymały pamiątkowe medale i …

Pokaż strony »

MISTRZYNIE POWIATU

Pierwszego października br. odbył się Powiatowy Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt Szkół Ponadpodstawowych. Nasze dziewczyny po dwóch zwycięstwach z ZSP nr 1 i LO zajęły I miejsce awansując do mistrzostw Rejonu II, które odbędą się w grudniu. Zwycięski skład: Cybulska Weronika – kpt. Butniewicz Anita  kl. III LOB, Ogonowska Martyna  kl.  II LOAg, Rynkiewicz Wiktoria, Krajewska …

Pokaż strony »

SUKCES NASZYCH UCZNIÓW W MISTRZOSTWACH REJONU W PIŁCE SIATKOWEJ

Koniec listopada 2019 r. zakończył się dwoma bardzo dużymi sukcesami szkolnych drużyn piłki siatkowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Bartoszycach. W silnie obsadzonych finałach rejonowych Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego brały udział najlepsze drużyny piłki siatkowej, ze szkół powiatów od Lidzbarka Warmińskiego po Węgorzewo. Drużyny dziewcząt i chłopców po emocjonujących, bardzo wyczerpujących meczach, wywalczyły awans …

Pokaż strony »

I miejsce w województwie w Turnieju z okazji Narodowego Święta Niepodległości

Uczniowie naszej szkoły: Daria Wróblewska (I LOCp.), Mateusz Stapel (I TSg.), Patryk Klepczyński (I LOBg.) zwyciężyli w XIV Wojewódzkim Turnieju Rekreacyjno-Sportowym z okazji Narodowego Święta Niepodległości i tym samym zdobyli główną nagrodę: PUCHAR WOJEWODY WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO p. Artura Chojeckiego oraz płaskorzeźbę marszałka J. Piłsudskiego. Turniej odbył się 8 listopada 2019 r. w Olsztynie. Uczestniczyli w nim …

Pokaż strony »

SZKOLNE MISTRZOSTWA W PIŁKĘ NOŻNĄ

Październik był miesiącem  pod znakiem klasowych mistrzostw w piłkę nożną. Do rozgrywek które odbywały się na Orliku przy ul. Traugutta zgłosiło się siedem drużyn klasowych – I LOB/Cp, I LOBg, Ic BSISp, Ic BSISg, I TE/Sg,III TS/OR i IIIc BSIS. Graliśmy systemem „ każdy z każdym” w dwóch grupach . Do finału awansowały zespoły Ic …

Pokaż strony »

I miejsce w eliminacjach powiatowych w Plażowej Piłce Siatkowej

9 maja 2019 r. na boiskach przy jeziorku mleczarskim w Bartoszycach odbyły się eliminacje powiatowe w Plażowej Piłce Siatkowej Dziewcząt i Chłopców. W zawodach brały udział reprezentacje wszystkich szkół naszego powiatu. W obu kategoriach zwyciężyli reprezentanci naszej szkoły i awansowali do szczebla rejonowego. W kategorii chłopców wygrali Grzegorz Gutowski i Szymon Dubicki obaj z klasy …

Pokaż strony »

Nasze dziewczyny tym razem srebrne

Zakończyła się Bartoszycka Liga Piłki Siatkowej Kobiet organizowana przez Bartoszycki Ośrodek Sportu i Rekreacji. Tym razem nasze dziewczyny po ponad pięciu miesiącach intensywnego grania zajęły bardzo wysokie II miejsce. Nasza drużyna po rundzie zasadniczej zajmowała IV miejsce i w fazie play off musiała się zmierzyć z liderkami ligi, zespołem Bartoszek. Graliśmy do   dwóch wygranych meczy. …

Pokaż strony »

Nasi uczniowie wygrali Wojewódzki Turniej z okazji Narodowego Święta Niepodległości

  Reprezentanci naszej szkoły: Weronika Stapel (II LOB), Kacper Subocz (III LOB), Jakub Kapanajko (III LOB) zwyciężyli w XIII Wojewódzkim Turnieju Rekreacyjno-Sportowym z okazji Narodowego Święta Niepodległości i zdobyli  główną nagrodę- płaskorzeźbę marszałka J. Piłsudskiego. Turniej odbył się 9 listopada 2018 r. w Olsztynie. Uczestniczyło w nim dziesięć 3 osobowych drużyn ze szkół ponadgimnazjalnych. Składał …

Pokaż strony »

Sprawozdanie z udziału uczniów ZSP 2 w programie „Jedna silna linia”.

Dnia 18 października reprezentacja chłopców w składzie: Marek Pietras, Kuba Girulski ,Kamil Misior, Kewin Kuczyński, Kacper Ładosz, Piotr Dąbkowski, Jakub Lemański, Jakub Budny  wzięła udział w warsztatach psychologiczno-sportowych w  Olsztynie. Organizatorem tych warsztatów była Fundacja Let Arte i Fundacja  Rozwoju Michelin z Olsztyna, a partnerem w warsztatach naszej młodzieży było V LO Olsztyn. Zajęcia warsztatowe …

Pokaż strony »

Powiatowy Turniej Piłki Siatkowej z okazji XVIII Dni Papieskich

Dnia 5.10.2018 r. w Bartoszycach odbył się po raz kolejny Turniej Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Bartoszyckiego w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców z okazji XVIII Dni Papieskich 2018. W kategorii chłopców wystąpiły trzy zespoły : 3 miejsce – Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Bartoszycach 2 miejsce – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Kresowiaków w …

Pokaż strony »

Europejski Tydzień Sportu

W ramach Europejskiego Tygodnia Sportu nauczyciele wychowania fizycznego przygotowali projekt „Rusz się po zdrowie”. Naszym celem było zachęcenie uczniów do aktywności fizycznej dostosowanej do własnych możliwości i zainteresowań. Temat pomocy potrzebującym i bycia „BE #ACTIVE” połączyliśmy i postanowiliśmy wesprzeć ogólnopolską akcję POMOC MIERZONA KILOMETRAMI. 28 września w godzinach 13:00 – 15:00 młodzież, nauczyciele, rodzice połączyli …

Pokaż strony »

Siatkarskie sukcesy dziewcząt i chłopców

  14 maja 2018 r. dobyły się Mistrzostwa Powiatu w Plażowej Piłce Siatkowej Dziewcząt i Chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych.W obu kategoriach zdecydowane zwycięstwa odniosły drużyny naszej szkoły. Dziewczęta reprezentowały uczennice klasy II LOA: Maja Bator i Joanna Sawicka, a chłopców: Grzegorz Gutowski z kl. I LOB i Patryk Leonowicz  z kl. I TOR. Natomiast Maksymilian Kossakowski …

Pokaż strony »

Rejonowe zawody w piłce siatkowej chłopców

8 grudnia 2017 roku drużyna chłopców ZSP nr 2 w Bartoszycach zajęła III miejsce w Mistrzostwach Rejonu II warmińsko – mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w piłce siatkowej chłopców szkół ponadgimnazjalnych. Do rywalizacji przystąpiło 6 drużyn. Mecze rozgrywano w dwóch grupach. Drużyna ZSP nr 2 w Bartoszycach jako mistrz powiatu bartoszyckiego grała z mistrzem powiatu węgorzewskiego Liceum Ogólnokształcącym w Węgorzewie i …

Pokaż strony »

SZKOLNA LIGA PIŁKI NOŻNEJ

Zakończyła się szkolna liga piłki nożnej chłopców -7 osobowej . Do turnieju przystąpiło łącznie 7 drużyn z klas: I LOAC, I LOB, I CBSIS, II LOB,   II LOC, III TE/HOR, III LOAB. Graliśmy systemem każdy z każdym w 2 grupach na orlikach przy szkołach:   Gimn. nr 1 ( Traugutta ) i Gimn. nr 2 (Bema). …

Pokaż strony »

I i II miejsce w Powiatowym Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt i Chłopców z okazji Dni Papieskich

Dnia 17.10 w sali gimnastycznej SP 7  odbył się Powiatowy Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt i Chłopców z okazji Dni Papieskich. W turnieju uczestniczyły 4 zespoły męskie i 2 żeńskie. Nasi chłopcy zajęli 1 miejsce wygrywając wszystkie 3 mecze(opiekun p. Robert Czerniak), a dziewczęta zajęły 2 miejsce(opiekun: p. Tomasz Tatol). Najlepszym zawodnikiem turnieju został Szymon Czech …

Pokaż strony »

I miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Piłce Siatkowej Chłopców

9 października 2017 r. w sali Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Bartoszycach odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Piłce Siatkowej Chłopców  Szkół Ponadgimnazjalnych. Nasza drużyna szkolna wygrała ten turniej pokonując 4 drużyny z powiatu Bartoszyce: Zespół Szkół z Ukraińskim Językiem Nauczania w Górowie Iławeckim, Zespół Szkół w Górowie Iławeckim, Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Bartoszycach  (wszystkie …

Pokaż strony »

I miejsce w Powiatowym Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt

Dnia 05.10.2017 r. w sali gimnastycznej ZSP nr 1 odbył się Powiatowy turniej piłki siatkowej dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych. W turnieju uczestniczyły dziewczęta  ZSP nr 1, ZSP nr 2, LO z Bartoszyc oraz ZS w Górowie Iławeckim. Nasze dziewczęta po zaciętych meczach pokonały 2:0 ZS, 2:0 LO, 2:1 ZSP nr 1. Tym samym nasza drużyna awansowała …

Pokaż strony »

PIKNIK ZDROWOTNY

2 czerwca 2017 r. po raz kolejny RUSZYLIŚMY PO ZDROWIE! Cała społeczność szkolna wzięła udział w różnych konkurencjach sportowo-rekreacyjnych przygotowanych przez nauczycieli wychowania fizycznego, uczniów oraz zaproszonych gości, takich jak: „Zumba”, crossfit, kick-boxing, turniej ringo, konkurs pompek i brzuszków. Wielu emocji dostarczył także mecz piłki siatkowej, w którym przeciwko sobie stanęły drużyny reprezentowane przez nauczycieli …

Pokaż strony »

RUSZYLI PO ZDROWIE – 4. RAZ!!!

Nie tylko piękna pogoda, ale również chęć sprostania wyzwaniu przywiódł 13 maja ponad dwudziestu śmiałków, którzy wzięli udział w biegu z przeszkodami – BART RACE, organizowanym w ramach programu „Rusz się po zdrowie”. Jego celem jest promowanie i zachęcanie młodzieży do udziału w różnorodnych formach ruchu. Bieg z oponą samochodową po piasku był jedynie wstępem …

Pokaż strony »

Szkolny Rajd Rowerowy do Stoczka Klasztornego

19 maja uczniowie naszej szkoły razem z opiekunami : p. Tomaszem Tatolem, p. Magdaleną Sałatą i p. Edytą Zarembą , ,,ruszyli po zdrowie” – ale tym razem rowerami. Punktem docelowym był Stoczek Warmiński. 30 uczniów przy słonecznej pogodzie, przejechało ponad 40 km trasy. Dla niektórych było to super wyzwanie. Innym sprzęt trochę pokrzyżował plany, ale …

Pokaż strony »

Dziewczyny lubią brąz

Miło nam jest poinformować, iż po ponad sześciomiesięcznych zmaganiach (18 meczach) dziewczęta z naszej szkoły drugi rok z rzędu zajęły miejsce na przysłowiowym ” pudle” w Bartoszyckiej Lidze Piłki Siatkowej Kobiet. Po zeszłorocznym zwycięstwie w lidze, tym razem nasze złotka uplasowały się na bardzo dobrym trzecim miejscu. Skład drużyny: Bator Maja, Kalinowska Weronika, Krajewska Natalia, …

Pokaż strony »

Sukces naszego ucznia w IV DADAJOWYM BIEGU MORSA

Daniel Obolewicz z kl. II WZAB zajął II miejsce podczas IV DADAJOWEGO BIEGU MORSA, który odbył się w Biskupcu. Pokonanie 10 km w złych warunkach atmosferycznych zajęło mu 40:33 sekundy. Serdecznie gratulujemy!!!  

Pokaż strony »

Siatkarski tydzień

Z okazji Dni Kultury Chrześcijańskiej odbył się turniej piłki siatkowej dziewcząt i chłopców. Nasze PANIE zajęły trzecie miejsce, a PANOWIE czwarte.  Gratulacje 🙂 i powodzenia w rozgrywkach Ligi Bartoszyckiej.

Pokaż strony »