II i III miejsce w województwie w Turnieju z okazji Narodowego Święta Niepodległości

Uczniowie naszej szkoły zdobyli II i III miejsce w XII Wojewódzkim Turnieju Rekreacyjno-Sportowym  z okazji Narodowego Święta Niepodległości.Turniej odbył się 10 listopada 2017 r. w Olsztynie. Uczestniczyły w nim 3 osobowe mieszane drużyny ze szkół ponadgimnazjalnych. Zawody składały się z 3 konkurencji: strzelania z broni pneumatycznej w postawie stojącej, testu wiedzy historycznej o tematyce niepodległościowej (lata 1915-1923) oraz wieloboju sprawnościowego (koperta, bieg 10×10, sztafeta zręcznościowa).
Patronat honorowy nad turniejem objął wojewoda warmińsko-mazurski p. Artur Chojecki, który rozpoczął turniej i ufundował puchary dla najlepszych zespołów.  Organizatorem turnieju był Klub Garnizonowy w Olsztynie, przy współpracy z Kuratorium Oświaty w Olsztynie oraz Zarządem Wojewódzkim LOK.
Uczniowie naszej szkoły  reprezentowali 2 zespoły: ZSP nr 2 Bartoszyce oraz Koło Strzeleckie LOK Olsztyn.
Drużyna reprezentująca ZSP nr 2 w Bartoszycach w składzie: Pamela Stańczyk (kl.III LOB), Jakub Kapanajko (kl. II LOB), Jakub Figat (kl. III LOA) zdobyła: 3 miejsce w turnieju, 1 miejsce drużynowo w zawodach sportowych, 2 miejsce drużynowo w zawodach strzeleckich oraz 3 miejsce w teście wiedzy historycznej.  Jakub Kapanajko otrzymał puchar najlepszego zawodnika turnieju. Uzyskał najwyższą liczbę punktów ze wszystkich 3 konkurencji. Pamela Stańczyk indywidualnie uzyskała medal za 2 miejsce w zawodach sportowych.
Druga drużyna reprezentująca Koło Strzeleckie LOK Olsztyn w składzie: Weronika Stapel (ZSP nr 2 Bartoszyce), Kacper Subocz( ZSP nr 2 Bartoszyce)  oraz Adam Siemanowski ( V LO w Olsztynie) zdobyła II miejsce w  Turnieju. W zawodach strzeleckich uczniowie zdobyli I miejsce drużynowo w województwie, a w zawodach sportowych 3 miejsce. 
Indywidualnie I miejsce w zawodach strzeleckich w grupie dziewcząt zdobyła Weronika Stapel (ILOB),   a w grupie chłopców I miejsce w  zawodach strzeleckich  zdobył Kacper Subocz (kl. II LOB).
Dziękujemy Adamowi Siemianowskiemu i jego nauczycielowi Krzysztofowi Rutkowskiemu z V LO w    Olsztynie za współpracę.
Głównym celem turnieju było kształtowanie postaw patriotycznych oraz podnoszenie wiedzy historycznej, sprawności fizycznej i umiejętności obronnych.
Opiekunem zespołów był: Jarosław Puszko.
Gratulujemy!