↑ Powrót do Sport w szkole

Sprawozdanie z udziału uczniów ZSP 2 w programie „Jedna silna linia”.

Dnia 18 października reprezentacja chłopców w składzie: Marek Pietras, Kuba Girulski ,Kamil Misior, Kewin Kuczyński, Kacper Ładosz, Piotr Dąbkowski, Jakub Lemański, Jakub Budny  wzięła udział w warsztatach psychologiczno-sportowych w  Olsztynie.

Organizatorem tych warsztatów była Fundacja Let Arte i Fundacja  Rozwoju Michelin z Olsztyna, a partnerem w warsztatach naszej młodzieży było V LO Olsztyn.

Zajęcia warsztatowe prowadzone były w Parku Naukowo Technicznym przez psychologa sportu Krystiana Machetę. Celem warsztatów było kształtowanie umiejętności komunikacyjnych, zdolności pracy w grupie oraz utrzymywania motywacji  przy wykonywaniu zadań długoterminowych. Po części teoretycznej nastał czas rywalizacji sportowej i wykorzystanie nabytych umiejętności.

W hali sportowej V Lo odbył się mecz piłki nożnej między obiema reprezentacjami. Był to bardzo dobre widowisko sportowe pełne zwrotów akcji (2:0 ,2:2 ,3:2 ,3:3 ,3;4).

Nasza kadra niestety minimalnie przegrała lecz zostawiła serce na boisku i dużo potu. Jeszcze nie widziałem tak dobrego meczu w wykonaniu naszych chłopców być może był to efekt odbytych warsztatów.

W duchu fair play nastąpiło podsumowanie imprezy i wyróżnienia najlepszych graczy. Najlepszego zawodnika wybierała drużyna przeciwna u nas został nim Kewin Kuczynski. Niemniej jednak wszyscy zawodnicy zasługują na słowa uznania za walkę i zaangażowanie.

Za udział w programie i  rywalizację sportową otrzymaliśmy bonus w wysokości 350 zł  z  przeznaczeniem  na zakup sprzętu sportowego.

Opiekun zespołu Piotr Szamocki