↑ Powrót do Sport w szkole

Europejski Tydzień Sportu

W ramach Europejskiego Tygodnia Sportu nauczyciele wychowania fizycznego przygotowali projekt „Rusz się po zdrowie”. Naszym celem było zachęcenie uczniów do aktywności fizycznej dostosowanej do własnych możliwości i zainteresowań. Temat pomocy potrzebującym i bycia „BE #ACTIVE” połączyliśmy i postanowiliśmy wesprzeć ogólnopolską akcję POMOC MIERZONA KILOMETRAMI.
28 września w godzinach 13:00 – 15:00 młodzież, nauczyciele, rodzice połączyli siły i „robiąc coś dla siebie, zrobili coś dla innych”. Spotkaliśmy się na terenie rekreacyjnym naszego miasta – Jeziorko Miejskie – i w dowolny, wybrany przez siebie sposób, pokonywaliśmy kilometry, bo „KAŻDY KILOMETR MA ZNACZENIE”. W ten sposób chcieliśmy pomóc chorym dzieciom, rozwijaliśmy swoje pasje do bycia aktywnym i wykorzystywaliśmy nowe technologie.
W sumie w projekcie wzięło udział ok. 230 uczestników, każdy posiadał zainstalowaną na telefonie aplikację endomondo i udało nam się pokonać, w tym wyznaczonym czasie, dystans 1422,13 km. Formy aktywności jakie wybrali uczestnicy to bieg, jazda na rowerze, chodzenie.
Jesteśmy dumni z postawy naszych uczniów, która niewątpliwie jest godna naśladowania zarówno pod względem dbania o własną aktywność fizyczną jak i chęć pomocy drugiemu człowiekowi. Wielkie Gratulacje „ELIZKA”.

Edyta Zaremba