↑ Powrót do Nasze osiągnięcia

Zwycięstwo naszych uczniów w Wojewódzkim Turnieju z okazji Narodowego Święta Niepodległości

Reprezentanci naszej szkoły: Weronika Stapel (II LOB), Kacper Subocz (III LOB), Jakub Kapanajko (III LOB) zwyciężyli w XIII Wojewódzkim Turnieju Rekreacyjno-Sportowym z okazji Narodowego Święta Niepodległości i zdobyli  główną nagrodę- płaskorzeźbę marszałka J. Piłsudskiego.
Turniej odbył się 9 listopada 2018 r. w Olsztynie. Uczestniczyło w nim dziesięć 3 osobowych drużyn ze szkół ponadgimnazjalnych. Składał się z 3 konkurencji: strzelania z broni pneumatycznej w postawie stojącej, testu wiedzy historycznej o tematyce niepodległościowej (lata 1915-1923) oraz wieloboju sprawnościowego (koperta, bieg 10×10, sztafeta zręcznościowa).
Patronat honorowy nad turniejem objął wojewoda warmińsko-mazurski p. Artur Chojecki, który ufundował puchary dla najlepszych zespołów. Organizatorem turnieju był Klub Garnizonowy w Olsztynie, przy współpracy z Zarządem Wojewódzkim LOK oraz Urzędem Miasta w Olsztynie.
Zwycięska drużyna zdobyła I miejsce w zawodach strzeleckich, II miejsce w teście wiedzy historycznej. Indywidualnie I miejsce w zawodach strzeleckich w grupie chłopców zdobył Kacper Subocz, a III w grupie dziewcząt Weronika Stapel.
W turnieju uczestniczyła również 2 drużyna naszej szkoły w składzie: Julia Kaczmarczyk( I LOA), Maciej Sośnicki(II LOA), Dawid Sobierajski(II LOC). W klasyfikacji generalnej zdobyła IV miejsce, a w zawodach strzeleckich III. Indywidualnie III miejsce w zawodach strzeleckich zdobył Maciej Sośnicki.
Głównym celem turnieju było kształtowanie postaw patriotycznych oraz podnoszenie wiedzy historycznej, sprawności fizycznej i umiejętności obronnych.
Uczniów przygotowywali nauczyciele: Jarosław Puszko oraz Piotr Szamocki, który był opiekunem zespołów.