↑ Powrót do Nasze osiągnięcia

Sukces naszych uczennic w Powiatowym Konkursie Wiedzy o Konstytucji RP

II miejsce na 29 uczestników w Powiatowym Konkursie Wiedzy o Konstytucji RP zdobyła Agata Kwilińska z kl. III TE. IV miejsce uzyskała  Paulina Lechowicz z kl. III LOC. Uczennice przygotowywał p. Jarosław Puszko.
Finał powiatowy Konkursu odbył się 09 marca 2017 r. w Młodzieżowym Domu Kultury. Powiatowy konkurs ,,A co Ty wiesz o Konstytucji?” został zorganizowany w ramach projektu społecznego „GŁOS-uję! #skreśl_bierność”, realizowanego przez uczniów naszej szkoły: Mariusza Szerszeniewskiego, Emira Chaheda, Emilię Szarek , Darię Ciężką oraz Andrzej Osypowycza.
Sam konkurs powstał pod patronatem Starostwa Bartoszyce, Miasta Bartoszyce, Miasta Górowo Iławeckie, Posła na sejm RP Adama Ołdakowskiego oraz wielu lokalnych firm.
W finale powiatowym Konkursu 29 uczniów rozwiązywało test, który został przygotowany przez p. dr Joannę Juchniewicz – konstytucjonalistkę i wykładowcę Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie oraz Starostę Powiatu Bartoszyckiego p. Wojciecha Prokockiego, który jest z wykształcenia prawnikiem.
Oto lista osób z najwyższym wynikiem:
1. miejsce – Kamila Skrzypa (ZS w Górowie Ił),
2. miejsce – Agata Kwilińska (ZSP nr 2 w Bartoszycach),
3. miejsce – Agata Hołoweńko (LO. im S. Żeromskiego),

4. miejsce – Paulina Lechowicz (ZSP nr 2 w Bartoszycach),
5. miejsce – Mateusz Nowakowski (ZS w Górowie Ił).
Gratulujemy zarówno zwycięzcom, jak i organizatorom.