↑ Powrót do Nasze osiągnięcia

Sukces naszej uczennicy w Olimpiadzie Języka Rosyjskiego

Diana Kuśmierczyk – uczennica klasy III LO B  reprezentowała naszą szkołę w Okręgowych Eliminacjach Olimpiady Języka Rosyjskiego, które odbyły się 4 marca 2017 roku w Katedrze Filologii Słowiańskiej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, mieszczącej się w historycznym budynku Collegium Maius. Jest to duże wyróżnienie, biorąc pod uwagę fakt, że Diana pomyślnie przebrnęła przez Eliminacje Szkolne (test leksykalno-gramatyczny oraz wypowiedź ustna), jej praca została wysłana do Kujawsko – Pomorskiego Komitetu Okręgowego OJR,  tam przeszła kolejny szczebel kwalifikacji i w ten sposób znalazła się wśród 34 najlepszych uczniów ze szkół województwa warmińsko-mazurskiego oraz kujawsko-pomorskiego.

Otwarcia zmagań konkursowych II stopnia w dniu 4 marca 2017 r. dokonali przedstawiciele Komitetu Głównego OJR z Warszawy, władze Collegium Maius UMK w Toruniu, goście z UW-M w Olsztynie, a przeprowadzili je rusycyści – pracownicy UMK oraz UW-M. Składały się one z dwóch części: część I – test leksykalno-gramatyczny, część II – wypowiedź ustna na wylosowany temat oraz konwersacja z Komisją OJR.
Podczas Olimpiady Diana godnie reprezentowała naszą szkołę, bardzo dobrze poradziła sobie z wymaganiami stawianymi jej uczestnikom, wykazała się dobrą znajomością tajników gramatyki języka rosyjskiego, rzetelną i znacznie wykraczającą poza program szkolny wiedzą realioznawczą o Rosji i Polsce (literatura, malarstwo, rzeźba, ekologia, sport, tradycje i obyczaje obu narodów) oraz umiejętnością dyskusji na temat zagadnień dotyczących życia codziennego ucznia, jego zainteresowań i pasji.
Zapytana o refleksje po konkursie, Diana powiedziała: „Moim zdaniem, organizowanie Olimpiady Języka Rosyjskiego jest świetnym pomysłem. Motywuje do podjęcia działań w kierunku rozwijania wiedzy i poszerzania słownictwa w języku obcym. Wymaga dużego zaangażowania i chęci do pracy. Zawody pomogły mi lepiej przygotować się do matury. Olimpiada była przeprowadzona profesjonalnie i przebiegała w bardzo miłej atmosferze. Zachęcam młodsze koleżanki i kolegów do wzięcia udziału w konkursie za rok.”
Dianie gratulujemy i życzymy wysokich wyników na zbliżającym się egzaminie maturalnym.
Danuta Groth