↑ Powrót do Nasze osiągnięcia

Sukces naszej uczennicy w etapie centralnym Olimpiady Teologii Katolickiej OPOLE 2019

Julia Pudełek z klasy I LO C uzyskała tytuł finalisty XXIX Olimpiady Teologii Katolickiej OPOLE 2019. 
W sobotę, 30 marca 2019 r., na Górze św. Anny miał miejsce finał XXIX OTK – Opole 2019, którą w tym roku organizowała diecezja opolska. Spotkanie uczestników finału OTK trwało od 28 do 30 marca 2019 r..
W pierwszym dniu odbyły się dwa wystąpienia: ks. Jerzego Molewskiego TChr, który dzielił się doświadczeniem pracy z Ruchem Czystych Serc, oraz Szymona Hołowni, dziennikarza, publicysty i pisarza. Szymon Hołownia dzielił się między innymi swoim zrozumieniem Teologii Stworzenia. 
Piątek, 29 marca, to dzień testu pisemnego OTK – Opole 2019 „Św. Jacek – wzór ewangelizacji”. Po śniadaniu, na którym uczestnicy i opiekunowie spotkali się Biskupem Opolskim Andrzejem Czają, uczniowie udali się do auli, gdzie o godz. 10.00 pisali test. Po jego napisaniu grupy ze wszystkich diecezji udały się na wycieczkę, podczas której uczestniczyli we Mszy Świętej sprawowanej przez Biskupa Rudolfa Pierskałę w Opolskiej Katedrze pw. Podwyższenia Krzyża Św. Przed Eucharystią uczestnicy zjedli obiad w Centrum Rozrywki Kubatura (należącego do Kuby Błaszczykowskiego), oraz zwiedzili Pałac w Kamieniu Śląskim (miejsce urodzenia św. Jacka).
Podczas zawodów centralnych chwilę rozrywki zapewnili: Kabaret Nowaki oraz Lukas Gogol, zwycięzca 10. edycji programu „Mam Talent”.

Opiekunem merytorycznym był ks. Paweł Szumowski