↑ Powrót do Nasze osiągnięcia

OLA WYGRAŁA KONKURS O PRAWIE PRACY

Aleksandra Wojtkiewicz już po raz drugi wygrała wojewódzki etap konkursu „Poznaj swoje prawa w pracy”. Wyróżnienie zdobyła Kamila Skowron. W rywalizacji wzięło udział 46 uczniów z 24 szkół ponadgimnazjalnych z terenu naszego województwa. Byli to zwycięzcy etapów szkolnych, które odbyły się jesienią.
16 grudnia 2016r. w Zespole Szkół Gastronomiczno-Spożywczych w Olsztynie odbył się finał etapu wojewódzkiego ogólnopolskiego konkursu „Poznaj swoje prawa w pracy”, zorganizowany przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Olsztynie, przy współpracy z olsztyńskim Kuratorium Oświaty.

W ramach rywalizacji uczestnicy konkursu rozwiązywali test zawierający 35 pytań z zakresu prawa pracy. Trzy osoby , w tym Aleksandra Wojtkiewicz (I miejsce), otrzymały z rąk Andrzej Słowika, zastępcy okręgowego inspektora pracy atrakcyjne nagrody rzeczowe (tablet i smartfony). Nagrody w postaci sprzętu elektronicznego oraz wyróżnienia otrzymało także dziewięciu kolejnych uczestników.
Konkurs pod hasłem „Poznaj swoje prawa w pracy” jest organizowany przez Państwową Inspekcję Pracy od czterech lat i jest elementem szerszego programu edukacyjnego  „Kultura bezpieczeństwa”.- Celem konkursu jest popularyzowanie wiedzy dotyczącej przepisów prawa pracy wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych, głównie techników i szkół zawodowych, którzy wkrótce wkroczą na rynek pracy – mówi p. Olga Chilmanowicz,nauczycielka prawa.- Cieszę się,że nasi uczniowie znają prawo i w tej dziedzinie odnoszą sukcesy.
W kwietniu 2017r. Ola będzie reprezentowała nasze województwo w etapie centralnym konkursu. Wszystkim uczestnikom gratulujemy, a dotychczasowej zwyciężczyni życzymy powodzenia w etapie centralnym!