↑ Powrót do Nasze osiągnięcia

Mamy V miejsce w Ogólnopolskim Rankingu Szkół Kompetencji Przyszłości

Ten sukces zawdzięczamy przede wszystkim młodzieży, która przy wsparciu wielu ludzi dobrej woli i motywowana przez nauczycieli, zrealizowała w bieżącym roku szkolnym cztery projekty społeczne w ramach ogólnopolskiej olimpiady „Zwolnieni z Teorii”. Dwudziestu pięciu uczniów naszej szkoły „ulepszało” świat, podnosząc świadomość lokalnej społeczności na temat praw w Internecie, autyzmu i chorób psychicznych. Było o nich głośno w lokalnych mediach. W tegorocznej edycji ogólnopolskiej olimpiady wzięło udział 15 tysięcy uczniów z 403 szkół z całej Polski. Nagrodę rankingową (za 5 miejsce na 140 szkół w Polsce) odebrał dyrektor naszej szkoły p. Zbigniew Pietrzak.
Uroczyste wręczenie nagród, w tym „Srebrnego Wilka” za najlepszy projekt społeczny w woj. warmińsko-mazurskim „Prawi w Sieci”, odbyło się podczas Wielkiego Finału w Warszawie. Nagrodę rankingową odebrał dyrektor naszej szkoły, p. Zbigniew Pietrzak. W uroczystej Gali Finałowej, oprócz rzeczy uczniów i nauczycieli z całej Polski, udział wzięli Georgette Mosbacher – Ambasador USA, Paweł Rabiej – Wiceprezydent Warszawy, Dyrektor Polskiej Agencji Kosmicznej, Prezesi największych Banków w Polsce, Przedstawiciel JP Morgan, Google Polska, Coca-Cola Polska, Pracuj.pl, Allegro, Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP.
To prawdziwe ferrari…..- powiedział Marcin Bruszewski, współzałożyciel olimpiady.wśród wolontariatu. Młodzi ludzie nie tylko robią coś dobrego dla innych, ale przy okazji zdobywają kompetencje kluczowe w gospodarce 4.0. Uczą się współpracy, zarządzania swoim czasem i budżetem, rozwiązywania problemów. Korzystają przy tym z autorskiej adaptacji metody Project-based learning – wyjaśniają organizatorzy olimpiady.
Kilka słów o „Zwolnionych z Teorii”.
Zwolnieni z Teorii to ogólnopolska olimpiada projektów społecznych. Polega na praktycznej nauce kompetencji przydatnych w życiu zawodowym poprzez zorganizowanie prawdziwego projektu społecznego. Przez wszystkie etapy projektu prowadzi platforma www.zwolnienizteorii.pl. Na koniec uczestnicy otrzymują międzynarodowe certyfikaty, z takich dziedzin jak zarządzanie projektami, marketing czy kompetencje cyfrowe. Najlepsze projekty wyróżniane zostają „Srebrnymi” i „Złotymi Wilkami”. Nagrody wręczane są podczas oficjalnej gali finałowej z rąk przedstawicieli najwyższych władz państwowych i szefów wielkich firm podczas dorocznego Wielkiego Finału Zwolnionych z Teorii, czyli właśnie tego wydarzenia, w którym już po raz trzeci wzięliśmy udział i odnieśliśmy wielki sukces.
Ogromne gratulacje!