↑ Powrót do Nasze osiągnięcia

3 miejsce Weroniki Stapel w zawodach strzeleckich z broni palnej z okazji ,,Święta 100-lecia Odzyskania Niepodległości”

Uczennica naszej szkoły Weronika Stapel zdobyła 3 miejsce w strzelaniu z pistoletu  sportowego ,,Margolin’’ w Zawodach Strzeleckich z okazji Święta 100-lecia Odzyskania Niepodległości.

Zawody odbyły się w 12 listopada 2018 r. w Lidzbarku Warmiński. Zorganizowane zostały przez współpracujące z naszą szkołą Koło Strzeleckie ,,Warmiak’’. W zawodach uczestniczyło 30 osób. Rywalizowano w dwóch konkurencjach: pistolet sportowy oraz karabin sportowy, podzielonych na kategorie pań i panów.  W konkurencji karabin sportowy Weronika zdobyła 4 miejsce. W zawodach uczestniczyła również Karolina Marzec z kl. III LOB, która w obu konkurencjach zdobyła 5 miejsce, a także Jakub Kapanajko z kl. III LOB i Maciej Sośnicki z kl. II LOA.

Warto podkreślić,że na co dzień nasi uczniowie trenują tylko strzelanie z broni pneumatycznej i było to ich pierwsze w życiu strzelanie z ,,Margolina’’ i karabinu sportowego TOZ.  W zawodach rywalizowali głownie z osobami dorosłymi, które od kliku lat trenują strzelectwo. Wielkie barwa za odwagę.

Relacja z zawodów ukazała się w wieczornym wydaniu TVP Olsztyn.

Gratulujemy:)