↑ Powrót do Doradca Zawodowy

Targi Akademia i zwiedzanie Muzeum II Wojny Światowej

Wybór uczelni i kierunku studiów to poważna i trudna do podjęcia decyzja. Niedługo zmierzą się z nią tegoroczni maturzyści, dlatego też, aby ułatwić im dokonanie wyboru uczniowie 19 marca 2019 r. udali się na Targi edukacyjne AKADEMIA organizowane przez Uniwersytet Gdański.
Targi AKADEMIA są doskonałą okazją dla przyszłych studentów, by z pewnego źródła pozyskać wiedzę na temat różnych kierunków studiów, jakie mają w swojej ofercie edukacyjnej polskie uczelnie oraz  etapów rekrutacji na wybranej uczelni. Poza kierunkami studiów uczniowie mieli okazję do zapoznania się z ofertami kursów maturalnych, językowych, szkół pomaturalnych, a także możliwość udziału w spotkaniach z ekspertami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej na temat matur.
Po Targach Edukacyjnych młodzież udała się do Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Uczniowie zwiedzili wystawę główną, dzięki czemu mogli w inny – przejmujący i działający na wyobraźnię sposób poszerzyć wiedzę na temat II wojny światowej, lepiej poznać życie codzienne ludzi podczas wojny i  zrozumieć, jak działał nazistowski terror.
Młodzież była bardzo zadowolona z wyjazdu.

Agata Smereczańska