↑ Powrót do Doradca Zawodowy

Dni otwarte Uniwersytetu Gdańskiego.

Tegoroczni maturzyści „Elizki” oraz uczniowie trzecich klas Liceum odwiedzili Uniwersytet Gdański. 12 marca mieli oni możliwość poznania całego Bałtyckiego Kampusu Oliwa, gdzie przygotowano bogatą ofertę. Uczelniane wydziały prezentowały się na swoich stoiskach, skąd uczniowie mogli zaczerpnąć informacje o danym kierunku studiów „z pierwszej ręki”. Biblioteka uniwersytecka przygotowała literacką grę terenową by odkrywać tajemnice jakie w sobie kryje. Odbyło się także spotkanie z ekspertem Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, podczas którego młodzież dostała praktyczne wskazówki na co zwracać uwagę i o czym pamiętać by zdobyć jak najwięcej punktów na maturze z matematyki. Po wszystkim uczniowie udali się na zwiedzanie gdańskiej Starówki.