↑ Powrót do Biblioteka

Książki tygodnia

„Podręcznik szybkiego czytania” Tony Buzan

Jak zwiększyć przeciętną szybkość czytania z 200 na 1000 słów na minutę?. Dzięki tej książce można to uczynić jednocześnie zwiększając  chłonność umysłu na zapamiętywanie istotnych informacji. Szybsze i kreatywne myślenie, łatwość zdawania egzaminów, a tym samym oszczędność czasu to dodatkowe korzyści wynikające z zastosowania zasad zawartych w tej książce.

 

 

„Techniki zapamiętywania” Bartłomiej Boral,Tobiasz Boral

Jak:
– wytrenować wyobraźnię?
– zapamiętać długie listy słów i cyfry?
– pozbyć się problemu z zapamiętywaniem imion?
– nie zapomnieć o drobiazgach podczas planowania dnia?
– nauczyć się słówek w języku obcym?
– przygotować i poprowadzić wystąpienie lub przemowę tak, by nie pokonał nas stres?
Tego wszystkiego i jeszcze więcej dowiecie się z przedstawionej książki.
 

„Jak szybko opanować język obcy? Wybierz metodę najlepszą dla siebie” Anna Szyszkowska-Butryn

Jak pokonać bariery i przekonanie o braku zdolności do nauki języków obcych? Czy można pozbyć się złych doświadczeń ze szkoły i zakończyć ze słomianym zapałem oraz brakiem samodyscypliny? Z tą książką odkryjecie skuteczne strategie nauki i techniki usprawniające rozumienie ze słuchu oraz umiejętność pisania. Praktyczne a także zróżnicowane metody gwarancją sukcesu. Każda/y z Was znajdzie coś dla siebie.

 

 

„Zacznij mówić po angielsku! Jak przełamać barierę językową?” Weronika Sokołowska

Jeśli zmagasz się z problemem lęku przed mówieniem w języku obcym, paraliżuje Cię strach a jedyne co jesteś w stanie wypowiedzieć to „ OK.” – jest to idealna książka dla Ciebie. Często mozolne wkuwanie słówek, znajomość wszelkich zasad gramatyki i niezliczona ilość kursów językowych nie wystarczą by płynnie i bez stresu rozmawiać na przykład w języku angielskim. Poradnik wskazuje przyczyny trudności, obala mity związane z nauką, przedstawia spójny plan rozwoju, który można dopasować do swojego poziomu znajomości języka.

 

„500 łamigłówek, zagadek logicznych i testów IQ” Joe Cameron

Idealna książka dla każdego, kto pragnie wystawić na próbę swoją inteligencję. Rosnący stopień trudności pozwala na sprawdzenie i rozwinięcie intelektu. 500 zagadek to doskonała rozrywka i sposób na spędzenie wolnego czasu.