↑ Powrót do Biblioteka

Książki tygodnia


A. Gibbs „Mroczna bohaterka – Jesienna róża” to kontynuacja serii brytyjskiej pisarki o Mrocznych Bohaterkach. Róża jest strażniczką w swojej szkole, a jej zadaniem jest walka ze złymi mocami. Gdy w miasteczku zaczynają się ataki zabójczych Extermino, na pomoc Jesiennej Róży przybywa syn króla Mędrców. Czy uda im się ocalić innych?

 

 

 

 

M. Darwood „Larista” to opowieść o dziewczynie, która che odnaleźć prawdziwą miłość. Po urodzinach napotyka na swej drodze tajemniczego Gabriela i kuszącego Daniela. Im bardziej się do nich zbliża tym większe grozi jej niebezpieczeństwo. Jaką tajemnicę kryje każdy z nich?
 
 
 
 
 
 
 
E. Giffin „Sto dni po ślubie” .Sto dni po ślubie Ellen spotyka Leo, swoją dawną wielką miłość. Ożywają uczucia ukryte głęboko w sercu. I budzą się wątpliwości – czy podjęła dobrą decyzję? Czy jej mąż Andy jest tym jedynym, z którym pragnie spędzić resztę życia? Czy małżeństwo z nim jest spełnieniem jej marzeń?
 
 
 
 
 
 
C. Briscoe „Brzydula” to historia maltretowanej dziewczynki, która wbrew wszelkim przeciwnościom wyzwoliła się z przemocy rodziny i twardo dążyła do osiągnięcia swoich celów. Barwna opowieść o nadziei, która przezwyciężyła niechęć matki i otoczenia. Constance, pomimo ciągłej walki o przetrwanie, miała też swoje wielkie marzenia, o które walczyła i które udało się jej zrealizować.Została jedną z pierwszych czarnoskórych sędzin w Wielkiej Brytanii.
 
 
 
 
 
S. Carrington „Następna dziewczyna” to ciekawa historia, łącząca kobietę w średnim wieku chorującą na agorafobię z grupą nastolatków i tajemniczym zabójcą. Policja przyprowadza do domu siedemnastoletnią dziewczynę. Sophie nie ma kontaktu z rzeczywistością. Rano okazuje się, że jej przyjaciółka nie wróciła do domu.
A potem policja znajduje ciało dziewczyny… Co będzie dalej ???
 
 
 
 
 
A. Cojean „Kobiety Kaddafiego” to historia Sorayi, która opowiedziała dziennikarce swoją poruszającą, pełną upokorzeń i cierpienia historię. Zauważona przez wodza jako piętnastolatka podczas szkolnej uroczystości, została porwana i wcielona do jego żeńskiej gwardii przybocznej, była przetrzymywana i przez wiele lat wykorzystywana. Kaddafi wykorzystywał swoją pozycję względem kobiet. Dwukrotnie żonaty, otoczony gromadką dzieci. W cieniu oficjalnego życia libijskiego pułkownika skrywała się pilnie strzeżona tajemnica – harem.
 
 
 
 
E. Winder „Marilyn na Manhattanie” Niezwykła biografia opisująca najlepszy rok w życiu boskiej MM. Autorka ukazuje Marilyn Monroe przez pryzmat roku spędzonego w Nowym Jorku, gdzie aktorka uciekła w listopadzie 1954 roku, zostawiając daleko za sobą szaleństwa Hollywood i małżeństwo, które okazało się katastrofą. Elizabeth Winder opisała kilka lat z życia Marilyn Monroe szczególny nacisk kładąc na rok, który spędziła w Nowym Jorku z dala od Hollywood, gdzie czuła się wykorzystywana i zaszufladkowana. Był to rok najbardziej szczęśliwy w jej życiu, pełen kontaktów z przyjaciółmi, planów i wiary w lepsze jutro, a także radości i zabawy.
 
 
 
W. Zender „Strefa światła”. Kiedy Ula odzyskuje przytomność, jej twarz jest straszliwie poraniona żrącym kwasem. Okaleczył ją człowiek, którego kiedyś kochała. Dziewczyna miesiącami balansuje na krawędzi śmierci. Przechodzi ponad 80 operacji i zabiegów. Historia oparta na faktach o ogromnej woli życia, walki o akceptację i bólu. Książka otwiera oczy na to jak ludzie potrafią być próżni. Pokazuje, że w życiu nie liczy się tylko wygląd, ale również wnętrze i też uświadamia jak wielu z nas kieruję się oceną ludzi po wyglądzie.
 
 
 
 
L.A. Weatherly „Anioł”. Fantastyczno-przygodowa powieść o miłości, przeznaczeniu i ofierze. Siedemnastoletnia Willow, w szkole uważana za dziwaczkę, jest… jasnowidzem! Potrafi zajrzeć w przyszłość innych, zna ich marzenia i słabe punkty – wystarczy, że ich dotknie. Willow nie wie, że jest aniołem i że to bardzo niebezpieczne dla ludzi, bo anioły wcale nie są dobre ani łaskawe. Co się wydarzy dalej?
 
 
 
 
 
R. Mróz „Obrazy z przeszłości”. Dwadzieścia lat temu w Żeromicach zaginęła jedna z mieszkanek – prowadzący postępowanie policjanci nigdy nie ustalili, co stało się z dziewczyną, a śledczy nie odnaleźli żadnego tropu, który pozwoliłby wyjaśnić zagadkę. Seweryn i Kaja wkrótce trafiają na trop. Czego się dowiedzą?
 
C. Ahren „Love, Rosie”. Rosie i Alex od dzieciństwa są nierozłączni. Życie zadaje im jednak okrutny cios: rodzice Alexa przenoszą się z Irlandii do Ameryki i chłopiec oczywiście jedzie tam razem z nimi. Czy magiczny związek dwojga młodych ludzi przetrwa lata i tysiące kilometrów rozłąki?
 
 
 
 
 
 
N. Sparks „Szczęściarz”. Logan Thibault służył w Iraku, gdzie wielokrotnie otarł się o śmierć. Podczas ćwiczeń na pustyni znalazł amulet – fotografię uśmiechniętej blondynki – który zapewnił mu nie tylko wygranie wieczornych partii pokera w koszarach, ale przede wszystkim – przeżycie wojny. Po śmierci przyjaciela postanawia odnaleźć kobietę ze zdjęcia. Przemierza kraj ze swoim psem Zeusem, kiedy trafia na jej ślad wszystko zmienia się w ich życiu.
 
 
 
 
 
H. Fielding „W pogoni za rozumem”.W drugiej części swoich przygód Bridget Jones, ikona współczesnej wyobraźni, model kobiety naszych czasów z kieliszkiem chardonnay w dłoni, przestaje być „uczuciowym pariasem”, czego się dotąd obawiała, i… trafia do więzienia!
Bridget, obecnie prawie już była singielka poszukująca miłości, nadal co prawda zmaga się z problemami w życiu uczuciowym i zawodowym oraz nadwagą i skłonnością do zbyt dużej ilości wypijanych kieliszków wina, ale ma wreszcie nadzieję na trwały związek z Markiem Darcym i teraz odkrywa uroki wspólnego życia z mężczyzną swoich marzeń.
 
 
 
M. Sheridan „Bez winy”. Kira nie ma grosza przy duszy, za to mnóstwo kłopotów. W przeszłości odebrano jej to, co najważniejsze. Teraz musi postawić wszystko na jedną kartę, aby odmienić swój los.
Grayson walczy o przerwanie pasma życiowych niepowodzeń, ale przytłaczający ciężar wyrzutów sumienia kruszy resztki jego nadziei na lepsze jutro. Kira składa mu propozycję, która może go ocalić. Wystarczy tylko, że złoży przysięgę, nawet jeśli nie zamierza jej dotrzymać…
 
 
 
 
C. Clare „Miasto zagubionych dusz”.
Jace jest teraz sługą zła, związanym na wieczność z Sebastianem. Tylko mała grupka Nocnych Łowców wierzy, że można go uratować. Żeby to zrobić, muszą zbuntować się przeciwko Clave. I muszą działać bez Clary. Bo Clary rozgrywa niebezpieczną grę zupełnie sama. Ceną przegranej jest nie tylko jej własne życie, ale również dusza Jace’a. Clary jest gotowa zrobić dla niego wszystko, ale czy nadal może mu ufać? I czy on jest naprawdę stracony? Jaka cena jest zbyt wysoka, nawet za miłość?