↑ Powrót do Biblioteka

Książki tygodnia

Ł. Wroński ” W umyśle mordercy”. W swojej książce Ł. Wroński przedstawia nie tylko sylwetki ale też brutalną aktywność najbardziej znanych sprawców z różnych warstw społecznych, narodowości, płci i wieku (także dzieci). Potwory w ludzkiej skórze żyją wśród nas, mijają nas na co dzień i tylko czyhają na nasz błąd. Zapraszamy!

 

 

 

 

 
G. Masterton „Zjawa”. Pewnego zimowego popołudnia tafla lodu załamuje się pod spacerującą po zamarzniętym basenie pięcioletnią Peggy. Jej śmierć pogrąża w żalu dwie starsze siostry, Elizabeth i Laurę. Jednak Peggy nie opuszcza tego świata – zostaje zjawą. Duch dziewczynki nadal oddziałuje na żywych, może być dla nich także śmiertelnym zagrożeniem.  
 
 
 
 
 
 
S. Kamuran „Koosem. Matka Sułtanów”. Kösem była pierwszą i jedyną kobietą, która uzyskała tytuł Wielkiej Sułtanki Matki. Zauważona przez sułtana Ahmeda I staje się ulubienicą władcy i matką jego dzieci. Dzięki swojej bystrości i inteligencji uczy się zarządzania państwem, a po śmierci Ahmeda walczy o tron dla swoich synów, nie przebierając w środkach.
 
 
 
 
 
 
M. Margielewski ” Koszmar arabskich służących” . Pozbawione paszportów, możliwości kontaktowania się z rodziną, zamknięte za murami wartych miliony posiadłości, pracują często bez wytchnienia i dni wolnych od pracy. Wyzysk, złe traktowanie, poniżanie. Z tym muszą się mierzyć kobiety z biednych krajów Azji i Afryki. Nie wiele z nich ma szczęście by trafić do dobrego, choć ociekającego luksusem domu. By zarabiać przyzwoite pieniądze, w zamian za usługiwanie bogatym państwu godzą się na wszystko. Zapraszamy !