↑ Powrót do Biblioteka

Książki tygodnia

Cathy Wilson „Byłam żoną seryjnego mordercy” to powieść opowiadająca o tym jak ciężko wyjść z pętli przemocy. Cathy miała szesnaście lat i zaczynała samodzielne życie, kiedy spotkała czarującego, starszego o kilkanaście lat Petera Tobina. Widziała w nim rycerza. On widział w niej bezbronną, wrażliwą dziewczynę, której trudne dzieciństwo sprawiło, że była idealną ofiarą.

 

 

 

 
„Kobieta, której nikt nie znał” C. Pavone. Główna bohaterka, Kate, jest tajną agentką CIA. Jej mąż Dexter, który nie wie, czym naprawdę zajmuje się jego żona, dostaje pracę w Luksemburgu jako specjalista od zabezpieczeń bankowych. Poznają tam wielu amerykanów . Szczególną parą, która zwróci na siebie uwagę jest Julia i Bill. Początkowo Kate sądzi, że są to wynajęci mordercy, w celu „zlikwidowania” ważnej jednostki politycznej. Ten trop jednak okaże się omyłkowy. Jak zakończy się śledztwo ? 
 
 
 
 
 
G. Flynn „Zaginiona dziewczyna” to mroczna opowieść o sprytnej, przebiegłej i bardzo inteligentnej kobiecie. Nick i Amy świętują swoją piątą rocznicę ślubu. Wkrótce żona staje się tytułową zaginioną dziewczyną i rozpoczyna się policyjne śledztwo, w którym głównym podejrzanym staje się Nick. Okazuje się bowiem, że jego żona jest nie tylko „niezwykłą Amy” , lecz także niebezpieczną Amy.
 
 
 
 
 
R. LaFevers „Mroczny triumf”. Sybella jest bezwzględną zabójczynią, służebnicą śmierci wyszkoloną przez zakonnice z Mortain. Przeszłość, o której jak się okazuje, nie może zapomnieć, sprawiła, że dziewczyna nie zna litości. Szukając zemsty, znajduje coś o wiele cenniejszego. 
 
 
 
 
 
 
 
S. Larsson „Dziewczyna, która igrała z ogniem” to kolejna powieść bestsellerowego szwedzkiego pisarza. Dag i Mia są dziennikarzami prowadzącymi własne śledztwo. Narażając się na ogromne niebezpieczeństwo, docierają do zaskakujących informacji. Wraz z rozwojem śledztwa okazuje się, że wiele osób zamieszanych w przemyt pracuje na wysokich stanowiskach. Jak potoczą się losy bohaterów? Zapraszamy!