↑ Powrót do Biblioteka

Książki tygodnia

Powrót zaczynamy książką  idealną na wiosnę J „365 dni w ogrodzie i na działce” to doskonały poradnik dla każdego młodego (i nie tylko) ogrodnika. Dowiemy się z niego m.in. jak zaprojektować i zagospodarować działkę, jakich narzędzi i środków ochrony roślin używać. Poznamy zasady uprawy warzyw, ziół i owoców a także kwiatów. Serdecznie polecam.

 

 

 

 

 „500 roślin ogrodowych” Agnieszki Gawłowskiej to książka , która pomoże zamienić balkon lub przydomowy ogródek w  wyjątkowy zakątek cieszący bogactwem barw. Kolorowe fotografie i  fachowe porady ułatwią zajmowanie się każdą z 500 roślin. Polecamy zarówno amatorom jak i zaawansowanym ogrodnikom.

 

 

 

 

Kiedy już mamy ulubione rośliny, warto znać metody ich rozmnażania. I w tym momencie możemy polecić doskonały poradnik „ABC rozmnażania roślin przez sadzonki” autorstwa Rosenn Le Page i Denisa Retournarda. Brzmi skomplikowanie? Otóż nie trzeba się bać. Nawet  amator przy pomocy wspomnianej książki poradzi  sobie doskonale.  Znajdziecie w niej opis czynności po czynności rozmnażania 200 popularnych roślin pokojowych i ogrodowych.

 

 
 
 
 
Teraz  przenosimy się  z ogrodu w inne tereny  i zaczynamy przygodę z survivalem : )

 

Artur Bokła i Katarzyna Mikulska to autorzy „Kuchni  survivalowej bez ekwipunku. Gotowanie w terenie cz. 1”  Dowiecie się z niej jak przygotować bezpieczne ognisko, jak dobrać gatunki  drewna, jak niecić ogień. Doskonałe porady dotyczące gotowania za pomocą żaru, kamieni czy pieczenie w dole ziemnym przybliżą was do rozkoszy podniebienia w warunkach niecodziennych. Dla niechętnych mięsu polecamy rozdział o kulinarnym wykorzystaniu dzikich roślin jadalnych : )

 

 

 

 
 „Kuchni a survivalowa bez ekwipunku. Gotowanie w terenie cz. 2” to może być dalszy ciąg niecodziennej przygody z naturą w tle. Glina i wędzenie stanowią główną tematykę tej pozycji.
Doskonałe i proste przepisy np. na placuszki niczym naleśnik, wędzone ryby i owoce. Polecamy serdecznie !