↑ Powrót do Biblioteka

Książki tygodnia

Guillaume Musso „Ponieważ Cię kocham”. Wciągająca i niebanalna historia, która porwie każdego!
Powieść o cierpieniu, przeznaczeniu i granicach człowieka. Pięcioletnia Layla znika bez śladu w centrum handlowym. Jej ojciec Mark, znany psycholog, przeżył załamanie psychiczne, które sprawiło, że zostawił swoją żonę i wylądował na ulicy. Po pięciu latach Layla odnajduje się dokładnie w tym samym miejscu, w którym zniknęła. Gdzie była przez ten czas?

 

 
 
 
Izabela Janiszewska „Niewybaczalne”.
Zaginione dziecko, niewybaczalna zbrodnia i jedno kłamstwo, które zniszczy wszystko…
Trzyletni chłopiec puszcza rękę mamy i znika bez śladu w domu towarowym. Dwadzieścia pięć lat później Zuzannę budzi pukanie do drzwi. Przed domem zastaje policjantów, którzy informują ją o śmierci ojca. Niebawem okazuje się, że cała przeszłość kobiety została zafałszowana. Jak potoczą się losy bohaterki ?
 
 
 
 
Yeonmi Park „Przeżyć” to wspomnienia Yeonmi Park, która w trosce o własne jutro, zmuszona była uciekać z Korei Północnej. Dziś autorka, dzieli się swoimi przeżyciami z całym światem i uświadamia innych jakim piekłem jest życie w tym kraju. W swojej książce przetłumaczonej na wiele języków 22-letnia Koreanka Yeonmi Park relacjonuje własną walkę o przeżycie w jednym z najbardziej represyjnych reżimów współczesności. W konsekwencji czytelnik otrzymuje wysokiej klasy reportażową relację z miejsca, w którym wszystko zbudowane jest na strachu. Strachu, który ludzie odczuwają przed reżimem, a reżim przed ludźmi.
 
 
 
P. Piotrowski „Zaraza” to równie mroczna historia co „Piętno” i „Cherub”. Po tym, jak cudem uszedł z życiem z zasadzki psychopatycznego mordercy, Igor Brudny powoli i z trudem dochodzi do siebie. Świat, w którym się obudził, nie jest już jednak taki sam. Któregoś dnia w jego domu niespodziewanie pojawia się ktoś, kto desperacko potrzebuje pomocy. Czy pokiereszowany komisarz znajdzie w sobie siłę, by rozwiązać jeszcze jedną sprawę?
Zapraszamy !