Najlepsi ,,Zwolnieni z teorii” uczą się w naszej szkole

Technikum naszej szkoły zajęło 6 miejsce w Rankingu Szkół Zwolnieni z Teorii. Jest to 1 miejsce w naszym województwie. To efekt realizacji aż 12 projektów społecznych przez naszych uczniów.

Ranking, w którym szkoła jest szósta w Polsce nie opiera się na wynikach matur, czy średniej ocen uczestników. To ocena projektów społecznych i ich realizacji. Ważne, że są to własne projekty społeczne, uwzględniające specyfikę lokalnego środowiska. Tworzone są przez samych uczestników.

Olimpiada „Zwolnieni z teorii” to odpowiedź na brak u młodych ludzi, wychodzących na rynek pracy, praktycznych kompetencji. Pożądanymi umiejętnościami są m.in. praca w zespole czy skuteczna komunikacja, a tych umiejętności młodzieży brakuje.

Podczas udziału w projektach w ramach „Zwolnionych z teorii” uczestnicy mają za zadanie trenować te umiejętności. Ucząc się dla siebie w praktyce, uczestnicy działają na rzecz innych.

Podczas tegorocznej, wirtualnej gali „Zwolnionych z teorii” podkreślano, że jest to olimpiada pozwalająca zdobyć takie umiejętności, których nie da się zdobyć podczas tradycyjnych zajęć lekcyjnych.

W naszej szkole” realizowano aż 12 projektów: Accept — samoakceptacja, Edu-club — nowoczesne sposoby nauczania, Happy End — problem depresji, Krótka piłka — aktywność fizyczna najmłodszych, Let’s all Help! — prawa zwierząt, Miłość — problem bezdomności zwierząt, „Plaga” XXI wieku — choroby XXI wieku, Po prostu TY — samoakceptacja, Prawi w sieci 2 — bezpieczeństwo w sieci, Szanuj bezdomnego jak siebie samego — problem bezdomności ludzi, Świadek pół-rzeczywistości — problem fonoholizmu, TOlerancJA – to ja! — akceptacja i tolerancja wśród ludzi.

W tym roku szkolnym w projekty zaangażowanych było 64. uczniów. Jeden z nich „Po prostu Ty” walczy o nagrodę za najlepszy projekt w województwie i Polsce.

Opiekunami młodzieży były: p. Olga Chilmanowicz i p. Katarzyna Zagajewska-Sycz.

Gratulujemy:)

Żródło: bartoszyce.wm