«

»

Paź 03 2023

ŚWIĘTUJEMY RÓŻNORODNOŚĆ JĘZYKOWĄ

 
26 września obchodzony jest Europejski Dzień Języków- święto różnorodności językowej i promowania języków.
Zapoczątkowana przez Radę Europy podczas Europejskiego Roku Języków w 2001r., inicjatywa Europejskiego Dnia Języków rozwinęła się i zaowocowała setki przedsięwzięć. Przykładem ku temu może służyć Ogólnoszkolny Czytelniczy Konkurs Języka Angielskiego, który miał miejsce w Zespole Szkół Ponadpodstawowych №2 w Bartoszycach. Organizatorami Konkursu zostały nauczycielki języka angielskiego Pani Natalia Osypowycz i Pani Halyna Hultseva we współpracy z nauczycielem-bibliotekarzem Panią Iwoną Tadorowską.
Planując Europejski Dzień Języków pragnęliśmy wzbudzić ciekawość uczniów, zachęcić ich do czytania książek oraz zainteresować ich nauką języka angielskiego. Każdy może nauczyć się władać nowym językiem. Mamy nadzieję, że uczniowie będą postrzegali języki obce nie tylko jako przedmiot w szkole, ale jako sposób poznawania innych ludzi, miejsc i kultur.
Zwycięzcami Konkursu zostali:
I miejsce- Amelia Rucińska (III LOA) i Hanna Skwira (III LOB)
II miejsce- Iwona Pawłowska ( IV TE)
Gorąco gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!