«

»

Sty 02 2023

Zwyczaje świąteczno-noworoczne krajów, których języków się uczymy

Boże Narodzenie to najpiękniejsze święta w roku obchodzone w wielu krajach świata. Tradycje i zwyczaje z nimi związane są bardzo bogate, różnorodne i zachwycają swoim urokiem.

Nauczyciele języków obcych w ZSP nr 2 zawsze dbają o to, by uczniowie poznali zwyczaje bożonarodzeniowe i noworoczne, które kultywowane są w krajach, których języków się uczą. W tym roku również tak było.  Młodzież uczyła się kolęd, wykonywała plakaty, kartki świąteczne oraz inne gadżety związane ze Świętami Bożego Narodzenia w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Hiszpanii i Rosji. Wystawa niektórych prac naszych uczniów znajduje się na I piętrze budynku B.

We  wtorek 20 grudnia 2022 roku, nauczycielka języka angielskiego p. Halyna Hultseva przeprowadziła interesującą lekcję otwartą języka angielskiego w klasie III LO B, której tematem były tradycje Świąt Bożego Narodzenia w Anglii i w Polsce. Uczniowie z zaciekawieniem poznawali legendy związane ze Świętami Bożego Narodzenia, uczyli się kolęd, z zaangażowaniem omawiali Kalendarz Adwentowy, przygotowane plakaty, wskazywali na podobieństwa i różnice w obchodach Świat Bożego Narodzenia i Nowego Roku w Anglii i w Polsce. Niektóre z nich były dla nich dużym zaskoczeniem i te, jak zawsze, zwracały ich szczególną uwagę.

Niżej zamieszczamy kilka zdjęć prac naszych uczniów, poświęconych tradycjom Bożego Narodzenia i Nowego Roku w krajach, których języków nauczamy w ZSP nr 2.