«

»

Sty 10 2023

Nowości

J. Żulczyk „Radio Armageddon”
Tytułowy zespół Radio Armageddon, założony przez czworo znajomych, ma być wyrazem odmienności, a równocześnie pełnego furii buntu przeciwko spłyconej i wszędobylskiej rzeczywistości. Sprawy komplikują się, kiedy w niewiadomych okolicznościach ginie jego lider, Cyprian. Współczesny świat, pokazany przez Jakuba Żulczyka, staje się wściekłym i równocześnie bezradnym krzykiem pokolenia urodzonego po 1989 roku, dla którego dobra konsumpcyjne i odniesienia historyczne nie odgrywają już znaczącej roli.
 
 

 
 
 
J. Żulczyk „Ślepnąc od świateł”
Historia przedstawia poruszający obraz współczesnych realiów miejskiego życia, gdzie narkotyki stają się towarem pierwszej potrzeby. Książka jest pozycją obowiązkową dla fanów mocnej prozy . Warszawa nocą odsłania swoje ciemne oblicze. Mroczne, brutalne, pozbawione uczuć i sentymentów. Motorem napędzającym ludzi są narkotyki. Pozwalają wzlecieć ponad nudną codzienność, uciec w zapomnienie i poczuć się wolnym. Wolność jest jednak ułudą. Życie staje się bowiem zależne od dostaw dealera. Bohater co noc przemierza ulice sprzedając klientom towar. Poznaje liczne historie upodlenia .Czy pogoń za pieniądzem można usprawiedliwić?