«

»

Lut 07 2024

KSIĄŻKI TYGODNIA (zakupiono z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0)

 
1. Agnieszka Jeż „Miłość w Zakopanem”
Córka szanowanego lekarza, Jadwiga Walkiewicz, zostaje porzucona przez męża, bankruta. Kobieta musi stawić czoło przeciwnościom otaczającego ją, konserwatywnego świata. Postanawia wykorzystać swoją wiedzę medyczną, by pomagać pacjentom. Decyduje się porzucić Warszawę i wyjechać do Zakopanego. Tam Jadwiga urządza mały gabinet na Krupówkach. Z czasem na jej drodze pojawią się przystojny góral oraz charyzmatyczny dziennikarz, a wspomnienia o mężu będą blednąć coraz bardziej. Zapraszamy !
 
2. Yvette Żółtowska – Darska, Jacek Sarzało „Ronaldinho”
RONALDINHO to opowieść o chłopcu, który z ubogiej dzielnicy brazylijskiego Porto Alegre trafił na absolutny futbolowy szczyt. Wygrał mundial i Ligę Mistrzów, zdobył Złotą Piłkę, był mentorem samego Leo Messiego. I choć w pewnym momencie jego pełne zawirowań życie prywatne przeważyło nad tym sportowym, dla nas wszystkich na zawsze już pozostanie futbolową LEGENDĄ.
Zapraszamy !
 
3. Renata Piątkowska „Dzieci, których nie ma”
Obóz po dziś dzień mało znany, nadal leży poza granicami naszej świadomości, naszego poznania, a nawet naszej wyobraźni… To miejsce, w którym prawo chroniące dzieci umarło z chwilą jego powstania. (…) Jakakolwiek ocena jest zbędna, słowa zbyt słabe, by oddać bestialstwo, bezmiar cierpienia i krzywdy, jakich doznały dzieci w łódzkim obozie przy ulicy Przemysłowej.
 
4. Alexandra Christo „Pieśń syreny”
Księżniczka Lira to najskuteczniejsza morska morderczyni. Jednak kiedy niefortunnie zabija jedną z syren, jej matka nie ma dla niej litości. Królowa Mórz zmienia ją w człowieka. Lira ma teraz tylko jeden cel – chce znowu być syreną. Aby to osiągnąć musi dostarczyć królowej serce księcia Eliana. Zapraszamy !
 
5. Imogen Clark „Nie sposób zapomnieć”
Romany jest w ostatniej klasie szkoły średniej, kiedy umiera jej matka. Ostania wola Angie zaskakuje najbliższych. Przez kolejny rok wychowaniem nastolatki ma się zająć czworo przyjaciół kobiety. Kiedy list z wolą zmarłej zostaje odczytany, wszyscy obecni w kancelarii prawnej są wstrząśnięci. Najbardziej oburzony jest Tiger, wolny duch, którego przeraża perspektywa zamknięcia na rok „w klatce“ z córką Angie. Pozostali także nie są zachwyceni obowiązkami, jakie na nich spadły, ale i tak najbardziej zaskoczona ze wszystkich wydaje się być Romany.
Zapraszamy !
 
6. Eva Minge „Ubierałam arabskie księżniczki”
„Ubierałam arabskie księżniczki” to kolejna opowieść – po „Grze w ludzi” i „Furtce do piekła” – ukazująca niewygodną prawdę o świecie haute couture, w którym prawdziwa sztuka miesza się z najpodlejszymi instynktami ludzkimi.
Jak wygląda świat mody w krajach arabskich? Czy istnieje granica luksusu? Dlaczego szejkowie interesują się pokazami mody? Dlaczego niektóre modelki tak szybko znikają z wybiegów?
Zapraszamy !