«

»

Gru 20 2023

Tradycje Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku w krajach, których języków się uczymy.

 

Chcesz się dowiedzieć, jak obchodzone są Święta Bożego Narodzenia i Nowego Roku  w krajach, których języków się uczymy w naszej szkole?

Zapraszamy na I piętro budynku B, gdzie, tradycyjnie, nasi uczniowie pod kierunkiem swoich nauczycieli języków obcych przygotowali plakaty informujące o tradycjach bożonarodzeniowych w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Rosji. Znalazły się tam między innymi: przepisy na świąteczne potrawy, symbole, zwyczaje  świąteczno-noworoczne, kartki z życzeniami. Na przerwach można usłyszeć dźwięki kolęd, pastorałek i innych świątecznych utworów muzycznych.

Chociaż w różnych krajach są różne tradycje i zwyczaje, związane z tymi najpiękniejszymi Świętami w roku, to patrząc na naszą wystawkę wniosek nasuwa się jeden: wszędzie jest pięknie – barwnie, kolorowo, bajkowo, magicznie…

Niżej zamieszczamy kilka zdjęć prac naszych uczniów, poświęconych tradycjom Bożego Narodzenia i Nowego Roku w krajach, których języków nauczamy w ZSP nr 2.