«

»

Lis 24 2023

Lekcja online: „ Twój Bank Spółdzielczy: lokalne działania- globalne możliwości”

Dnia 23 listopada br. uczniowie Technikum Spedycyjnego uczestniczyli w ogólnopolskiej lekcji online: „ Twój Bank Spółdzielczy: lokalne działania- globalne możliwości”, którego realizatorem była Fundacja Warszawskiego Instytutu Bankowości, a spotkanie poprowadził doktor Krzysztof Kokot- Wiceprezes Zarządu Banku BPS.
Uczniowie z lekcji dowiedzieli się o:
• specyfice bankowości spółdzielczej,
• wspieraniu lokalnej społeczności,
• jak zostać właścicielem banku spółdzielczego,
• co potrafi Bank Spółdzielczy (nowoczesne technologie, cyberbezpieczeństwo, bankowość elektroniczna i mobilna).
Lekcja była bardzo interesująca i skupiała się na idei, że banki spółdzielcze mają potencjał nie tylko wzmacniania lokalnej gospodarki, ale także tworzenia pozytywnego wpływu na skalę globalną poprzez odpowiedzialne praktyki finansowe.