«

»

Lis 06 2023

KSIĄŻKI TYGODNIA (zakupiono z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0)

1. Tom 1 nosi tytuł „Wojna makowa”. Fang Runin jest sierotą wojenną, pogardzaną i odrzucaną przez społeczeństwo. Dziewczyna dorastała w przekonaniu, że nikogo nie obchodzi jej los i niespełnione marzenia. Została przygarnięta przez rodzinę zastępczą tylko w jednym celu – korzystnego zamążpójścia.
2 tom „Republika smoka” opisuje dalsze losy Rin. Ciężka praca i nadludzki wysiłek się opłaciły – Rin nie tylko dostała się do Akademii Sinegradzkiej, ale także dzielnie walczyła o jej ukończenie. Tylko po to, aby popatrzeć, jak kolejno giną jej przyjaciele. Dziewczynie nie pozostało nic innego niż próba odwetu za śmierć bliskich.
Tom 3 zatytułowano „Płonący bóg”. Rin wciąż żyje. Dziewczyna została sama – z okaleczonym ciałem, zniszczoną duszą i palącymi wyrzutami sumienia, od których nie może uciec. Zamiast skorzystania z propozycji Cesarzowej wybrała rewolucję. Teraz wojowniczka musi zmierzyć się nie tylko ze sromotną porażką, ale również gniewem, który rozsadza ją od środka.
 
2. Autorka serii, Jennifer L. Armentrout urodziła się 11 czerwca 1980 roku w Zachodniej Virginii. Pisarka wydaje książki nie tylko pod swoim prawdziwym nazwiskiem, ale skrywa się również pod pseudonimem J.Lynn.
Katy wraz z mamą przeprowadza się do Wirginii Zachodniej, żeby – po śmierci ukochanego męża i ojca – rozpocząć wszystko na nowo. Ich nowymi sąsiadami zostają Dee i Daemon, tajemnicze rodzeństwo, które wiele ukrywa za zamkniętymi drzwiami. I choć Dee wiele ukrywa, to pragnie zaprzyjaźnić się z Katy i zmusza do tego także swojego brata. Rodzeństwo nie jest jednak takie jak wszystkie..