«

»

Kwi 24 2023

Wielka IX gala finałowa „Zwolnieni z Teorii”

Wielka IX gala finałowa „Zwolnieni z Teorii” zakończyła się dla naszej szkoły 7. miejscem w Polsce w Rankingu Szkół oraz 2. miejscem w województwie warmińsko-mazurskim.
Zaangażowanie to docenili organizatorzy Rankingu Szkół Zwolnieni z Teorii, ogłoszonego podczas Wielkiego Finału, który zgromadził w Warszawie ponad 3,5 tysiąca osób. Spośród ponad 400 wyróżnionych szkół, to Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 2 im. Elizy Orzeszkowej w Bartoszycach znalazł się na 7 miejscu!
Jest to nowa forma wyróżniania szkół, w której wyznacznikiem są kompetencje przyszłości. Ranking tworzony jest w oparciu o wyniki uczniów w praktycznej olimpiadzie Zwolnieni z Teorii. Otwartość na innowacyjne podejście do edukacji i wsparcie uczniów i uczennic w rozwoju kompetencji przyszłości to cechy, które charakteryzują wyróżnione placówki.
W tegorocznej edycji w Elizce zrealizowano 14 projektów społecznych, a było to możliwe dzięki ogromnemu zaangażowaniu 82 finalistów i finalistek olimpiady!
Szczególne gratulacje należą się zespołowi, który zrealizował najlepszy projekt społeczny w szkole i tym samym otrzymał Brązowego Wilka. To zespół Zwierzaczkowo2, w którego skład wchodzą uczniowie klasy III LO b: Igor Wasiek, Sonia Suszko, Artur Greber, Tomek Surowiec, Przemek Kondrat, Marcel Jedwabnik, Piotrek Rynkiewicz, Kacper Prokopowicz, Oliwia Daszkiewicz i Wiktoria Żylińska.
Gratulujemy:)