«

»

Gru 12 2022

Mamy 7 laureatów i 8 finalistów etapu wojewódzkiego olimpiady na UWM i awans do etapu centralnego na Uniwersytecie Warszawskim

Siedmioro uczniów z naszej szkoły uzyskało tytuł laureata etapu wojewódzkiego olimpiady i zakwalifikowało się do etapu centralnego, który odbędzie się na Uniwersytecie Warszawskim. Ośmioro uzyskało tytuł finalisty etapu wojewódzkiego.

Etap wojewódzki Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności odbył się 9 grudnia 2022 r. na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Składał się z testu obejmującego 40 pytań.

Do etapu centralnego zakwalifikowali się :Anna Suszycka kl. I LOA, Oksana Kircio kl. III LOB, Julia Bartoszczyk kl. ILOB, Zuzanna Rafalska kl. III LOB,  Wiktoria Matyjaszek kl. III LOB, Aleksander Surma kl. III LOB, Alan Gawruk kl. III LOB. Wymienieni uczniowie uzyskali tytuł laureata etapu wojewódzkiego olimpiady i będą reprezentować Bartoszyce w Warszawie na etapie ogólnopolskim.

Tytuł finalisty etapu wojewódzkiego uzyskali: Wiktoria Żylińska kl. III LOB, Julia Piechota kl. I LOB, Aleksandra Januszko kl. III LOB, Daszkiewicz Oliwia kl. III LOB, Siergiej Milena kl. IILOA, Natalia Maksymik IILOA, Szymon Baziuk IITE, Igor Ostapkiewicz kl. III LOB.

Głównym organizatorem olimpiady jest Uniwersytet Warszawski. Olimpiada została objęta honorowym patronatem: Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Uczniów przygotowywał: p. Jarosław Puszko.

Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców z ZSP nr 2 w Bartoszycach za pokrycie kosztów wyjazdu na olimpiadę. Dziękujemy także p. Alicji Lemiesz Dyrektorowi SOSW w Bartoszycach za udostępnienie autobusu na wyjazd.

Gratulujemy:)