«

»

Gru 09 2022

Amelka została wyróżniona przez Starostę za wolontariat

W Bartoszyckim Domu Kultury odbyła się uroczysta gala podczas, której miasto Bartoszyce, gminy Sępopol, Bisztynek, Górowo Iławeckie oraz Powiat Bartoszycki nagrodzili Wolontariuszy oraz Wolontariuszki, którzy w sposób szczególny angażowali się w działania społeczne w 2022 roku.

Wolontariuszką roku 2022 wyróżniona przez Starostę Powiatu Bartoszyckiego została Amelia Rucińska, która jest uczennicą II klasy Liceum w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 im. Elizy Orzeszkowej w Bartoszycach. Jest osobą z  wielkim optymizmem i chęcią do działania. W relacjach z wolontariuszami potrafi owocnie współpracować i improwizować. Przyświeca jej bardzo wiele istotnych wartości takich jak sprawiedliwość, empatia, szacunek i ambicja. W roku szkolnym 2022/2023 współorganizowała szereg przedsięwzięć wolontariackich takich jak:

-akcja charytatywna „Podziel się podręcznikiem”,

-obchody Światowego Dnia Wolontariusza,

-akcja charytatywna na rzecz Fundacji „Niechcianych Zwierząt,-akcja charytatywna „ Solidarni z Ukrainą

”-akcja charytatywna „Zakręcona nakrętka”, -akcja charytatywna „Pomoc dla Ady”,

-akcja „Uśmiechnij się”.

Ponadto wzięła udział w Świątecznej Zbiórce Żywności, udzielała korepetycje koleżeńskie, pomagała w organizacji Dnia Otwartego Szkoły.