«

»

Paź 24 2022

Warmińsko-Mazurski Otwarty Tydzień Kariery

Jak być sobą, wierzyć w siebie i słuchać swojego głosu – to główne zagadnienia poruszane podczas Warmińsko – Mazurskiego Otwartego Tygodnia Kariery. Do tego wydarzenia, jak co roku przyłączył się Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 2.

Organizatorem jest PAKT dla Rozwoju Poradnictwa Zawodowego, który w tym roku pochylił się nad tematem zdrowia psychicznego a hasłem przewodnim była „Równowaga psychiczna we współczesnym świecie”. Program skierowano do ostatnich klas szkół średnich. W ramach tego, w naszej szkole 20 i 21 października doradcy zawodowi Powiatowego Urzędu Pracy przedstawili prezentację dotyczącą tego jak być sobą, wierzyć w siebie i słuchać swojego głosu w sferze kariery edukacyjno-zawodowej i nie tylko, w tych wymagających i trudnych czasach. Doradcy przedstawili także praktyczne wskazówki dla młodzieży, która już niebawem opuści mury szkoły i wejdzie w dorosłe życie oraz na rynek pracy.