«

»

Paź 21 2022

Książki tygodnia

J. Dudek „Poddaję się”. Kim są muzułmanki mieszkające w Polsce? Jak żyją, pracują, podróżują? Czy realizują swoje pasje? Jak wychowują dzieci? Kto rządzi w ich domu? To opowieść o islamie widzianym oczami kobiet, sunnitek, szyitek, salafitek, w różnym wieku, na różnych etapach życia, o różnym pochodzeniu. Sacrum miesza się w ich życiu z profanum, bohaterki opowiadają o tym, co dozwolone – halal – i o tym, czego nie wolno – haram.

 
 
 
 
 
 
 H. E. Wasdin, S. Templin „Snajper”. Team Six – elitarny oddział Navy Seal.
Ludzie, którzy wytropili i zabili najgroźniejszego człowieka świata – Osamę Bin Ladena.
To pierwsza książka napisana przez komandosa Team Six i jedyna, która daje bezpośredni dostęp do świata elity elit służb specjalnych. Rzetelnie opisana historia szkolenia i pobytu na misji w Iraku komandosa elitarnej jednostki Seal.
 
 
 
 
 
 F. Zappia „Wymyśliłam Cię”
Oto Alex, maturzystka i absolutnie niewiarygodna narratorka, która czasami nie potrafi odróżnić prawdziwego życia od złudzenia. Codziennie walczy, by rozpoznać, co jest prawdą, a co nie. Uzbrojona w swój aparat fotograficzny, z młodszą siostrą u boku, Alex prowadzi codzienną wojnę ze swoją chorobą – schizofrenią – starając się pozostać przy zdrowych zmysłach na tyle długo, by dostać się do college’u. I nieźle jej idzie: poznaje nowych ludzi, chodzi na imprezy i… zakochuje się. Tylko czy Miles na pewno jest prawdziwy?.
 
 
 
 
K. Brooks „Droga umarłych”
W pewien deszczowy wieczór dochodzi do okrutnego morderstwa dziewiętnastoletniej dziewczyny. Dwaj młodsi bracia postanawiają rozwiązać zagadkę jej śmierci i sprowadzić ciało siostry do domu. Wbrew zaleceniom policji wyruszają w drogę, by na własną rękę rozejrzeć się wśród lokalnych cwaniaczków, ważniaków i… duchów. Razem wkroczą w sam środek tajemnicy wymarłego miasteczka na skraju wrzosowisk.
 
 
 
 
 
W. Chrostek „Tajemnice Czarnej Wdowy” to współczesna „mazurska” opowieść o wakacyjnych przygodach nastolatków. Tomek, nastolatek ciekawy świata i ludzi, nie przypuszczał, że ostatnie wakacje przed maturą zapamięta na bardzo długo. Seria zagadkowych zdarzeń i nowo poznani ludzie skrywający swoje tajemnice powodują, że chłopak pozostaje jednak na mazurskiej wsi. Przypadkiem znajduje zagadkowe zapiski z odległej przeszłości, które rozbudzają jego detektywistyczną naturę.
 
 
 
 
 
A. Borewicz „Księżycowe cienie”.
Maria na nowo układa sobie życie. Ta decyzja powoduje, że zaczyna zastanawiać się nad sobą i swoimi relacjami z rodziną, przyjaciółmi i byłym mężem. Powieść umiejętnie opowiada o tym, co dla kobiety ważne. O dylematach, decyzjach, wzruszeniach, smutkach i radościach. To ciepła opowieść, rozgrzewająca serce i przynosząca ulgę w pochmurne dni.
 
 
 
 
 
K. Bromberg „Hard beat – Taniec nad otchłanią”.
W miłości i na wojnie wszystkie chwyty dozwolone! Tanner Thomas jest reporterem wojennym, który pracuje na Bliskim Wschodzie. Podczas jednej z misji ginie jego przyjaciółka i partnerka Stella, z którą pracował przez ostatnie 10 lat. Targany bólem rzuca się w wir kolejnych niebezpieczeństw, by choć na chwilę zapomnieć o tej stracie. Pomaga mu w tym Beaux Croslyn, nowa partnerka zawodowa, dla której Tanner — z wzajemnością — traci głowę.
 
 
 
 
 
J. P. Blaylock „Widma minionych nocy”
Są rzeczy silniejsze niż śmierć!
W ciemności słychać szepty. Nocny wiatr niesie ze sobą płacz dziecka.
Zniknięcie byłej żony i syna zapoczątkuje serię niezwykłych wydarzeń. Mężczyzna przekona się, że śmierć nie zawsze oznacza koniec. Istnieje siła, która potrafi przywracać zmarłych do życia.
To chęć zemsty. Czekasz na happy end? Zapomnij. To nie jest bajka, to horror.
 
 
 
 
D. Brown „Zwodniczy punkt”.
Najnowszy satelita NASA wykrywa niezwykły obiekt w lodowcach Arktyki, meteoryt ze śladami życia pozaziemskiego. W celu zbadania meteorytu i stwierdzenia jego autentyczności na Arktykę udaje się grupa naukowców. Do grupy na osobiste polecenie prezydenta dołącza Rachel Sexton, analityk wywiadu, by przygotować opis znaleziska dla Białego Domu. Wkrótce okazuje się, że rzekome odkrycie to precyzyjnie przygotowana mistyfikacja. Człowiek, który za nią stoi, zrobi wszystko, by prawda nie ujrzała światła dziennego. Rachel i Michael muszą uciekać, tropieni przez bezlitosnych komandosów. Próbują ostrzec prezydenta i ustalić, kto kryje się za misterną intrygą, zwodniczym punktem na kreślonej przez nich mapie spisku…
 
 
M. Marr „Opiekunka grobów”.
W niezwykle spokojnym miasteczku Claysville dochodzi do brutalnego morderstwa. Maylene Barrow, kobieta pielęgnująca wszystkie cmentarze w mieście, zostaje znaleziona we własnej kuchni w kałuży krwi. Ale szeryf nie przeprowadza śledztwa. Wydarzenia przyspieszają, zdarzają się kolejne brutalne napaści.
 
 
 
 
 
 
M.Sawicka „Szeptem”
Są w naszym życiu sprawy, o których trzeba mówić szeptem. .Nie ze wstydu lecz z szacunku. To sprawy tak ważne, że nie można ich przemilczeć, ale każde zbyt głośno wypowiedziane słowo sprawia nieopisany ból. To książka o życiu pełnym tak bliskich ci historii, że czytając poczujesz przenikające cię cieplo i chlód, radośc i smutek, a może nawet strach…
 
 
 
 
 
 K. Derting „Ukryte”
Violet musi sobie poradzić z dwoma poważnymi problemami: Jayem, przyjacielem z dzieciństwa, do którego czuje coś więcej, niż powinna, oraz swoim mrocznym, sekretnym darem. Tymczasem seryjny zabójca terroryzuje miasteczko. Giną kolejne dziewczyny. Violet uświadamia sobie, że tylko ona, dzięki swemu niezwykłemu talentowi, może powstrzymać mordercę.