«

»

Lut 07 2022

Książki tygodnia

Naukowy tydzień zaczynamy książką „Wykłady Profesora Niczego” Miecia Mietczyńskiego

Dzięki niej wyruszysz w szaloną podróż przez epoki literackie i przekonasz, że mogą być znacznie ciekawsze niż Ci się wydaje! Od starożytności do współczesności, przez aż dziesięć epok – skonasz ze śmiechu. Doskonały przykład na to jak miło i z humorem przyswoić wiedzę.

 

 

 

„Historia bez cenzury” Wojciech Drewniak

Poznawanie historii może być najwspanialszą rozrywką. Przekonajcie się kim faktycznie byli opisani w biografiach królowie i inne postacie mające wpływ na historię naszego kraju. Będzie to czas spędzony przyjemnie i z intelektualnym pożytkiem.

 

 

 

 

„Historia bez cenzury 2. Polskie koksy” Wojciech Drewniak

„Skąd się biorą najwięksi  twardziele? Pewnie, że z Polski! „ – tak uważa autor i daje temu doskonałe potwierdzenie w swej książce : ) Spotkacie w niej Cnotliwego Koksa spod Grunwaldu, Turbobohatera, który w młodości grał małą dziewczynkę, Półczłowieka-Półłomota, który trafił do polskiego hymnu i wielu  innych. 

 

 

 

„Historia bez cenzury 3. Poland first to fight… czyli II wojna światowa” Wojciech Drewniak

Tym razem wyruszcie  z autorem  w podróż po najsłynniejszych frontach II wojny światowej. Poznajcie tajemnice, o których nie dowiecie się z lekcji w szkole. Odkryjcie kulisy rozszyfrowania Enigmy, unieście się w przestworza  podczas bitwy o Anglię i dowiedzcie się czemu  to my Polacy byliśmy zawsze pierwsi w walce, mimo, iż nikt się z nami nie cackał.

 

 

 

„Historia bez cenzury 5. I straszno, i śmieszno – PRL” Wojciech Drewniak

Cytując autora… „ Jeśli myślicie, że rozładowana bateria w smartfonie, to problem, przeczytajcie jak hardcore’owo mieli Wasi rodzice! Komuniści mówili im, co mają robić i myśleć. Co więc robili? No właśnie, i tak nie było nic do roboty. Na wakacje nie wyjedziesz, jeśli tata nie wylosował talonu, by móc kupić malucha. W domu nuda – dwa kanały w telewizji i na każdym kłamią. Czasem bajka- o misiach, zającach, Rumcajsach, no bałagan! Na ulicach agenci SB i milicja z pałami. Kolejki po wszystko, a w sklepach pusto. To o co chodzi? Czemu tak wiele osób wspomina Polskę Ludową z łezką w oku?! Przeczytaj, to zrozumiesz.

 

Zapraszamy do lektury:)