«

»

Sty 14 2022

Książki tygodnia

Jay Asher „13 powodów”. Clay Jensen znajduje przed drzwiami dziwną paczkę. W środku niej jest kilka taśm magnetofonowych nagranych przez koleżankę z klasy, która dwa tygodnie wcześniej popełniła samobójstwo. Hannah wyjaśnia, że istnieje trzynaście powodów, dla których zdecydowała się odebrać sobie życie. Clay jest jednym z nich i jeśli wysłucha nagrania, dowie się dlaczego. Co jeszcze się wydarzy, czego się dowie dziewczyna?
Zapraszamy do lektury.

 

 

 

 

 
Melissa de La Cruz „Błękitnokrwiści Maskarada”. Po śmierci Aggie , Schuyler jedzie do Wenecji by odnaleźć swego dziadka Lawrence’a . Wierzy, że tylko on jest w stanie udzielić odpowiedzi na kluczowe pytanie – kto morduje kolejnych nieśmiertelnych. Jednak Lawrence strzeże swej prywatności, a w mieście pełnym masek może się ukrywać aż do końca świata. Tymczasem w szkole Duchense ma odbyć się bardzo ważny bal, na który zaproszona została cała elita wampirów. Jak potoczą się dalsze losy bohaterów?
 
 
 
 
Sara Blaedel „Pożegnanie wolności” . W dzielnicy Vesterbro nocą znaleziono zamordowaną kobietę, której podcięto gardło. W tym samym czasie synek Camilli Lind, dziennikarki z działu kryminalnego znajduje wraz z kolegą noworodka porzuconego w kościele. Wszystkie ślady wskazują na handel kobietami z Europy Wschodniej. Louise przekonuje się, że ma do czynienia z gangsterami, gotowymi usunąć każdego, kto stanie im na drodze. Jak zakończy się sprawa? Czy winni zostaną ukarani?
 
 
 
 
Stephen King „Lśnienie”. Pięcioletni chłopiec Danny znalazł się z rodzicami w opustoszałym na zimie hotelu. Chłopiec obdarzony jest telepatycznymi zdolnościami i odkrywa, że miejsce jest nawiedzone. Co więcej, duchy mają złe zamiary i starają się doprowadzić Jacka (ojciec dziecka) do obłędu. Mężczyzna początkowo panuje nad sobą i stara się im przeciwstawić , jednak przychodzi dzień, kiedy jego siła się kończy. Syn Jacka wciąż pozostaje w kontakcie z duchami i stara się załagodzić całą sytuację. Jak potoczą się dalsze losy bohaterów? 
 
 
 
 
„Haker” Kevin Poulsen. Max „Iceman” Butler, zgromadził dane z blisko dwóch milionów kart kredytowych. Za pomocą sieci podporządkował sobie tysiące oszustów z całego świata i stał się głową cybermafii. Z tej książki dowiesz się, jak można za pomocą telefonu, faksu itp. i w łatwy sposób wydobyć od firmy konsultingowej tysiące dolarów. Każdy z nas może stać się ofiarą hakera. Historia, która sprawi, że dwa razy zastanowisz się zanim zapłacisz kartą lub zalogujesz się do swojego konta.
Zapraszamy !