«

»

Sty 10 2022

Książki tygodnia

Miasto świętych i złodziei” Natalie C. Anderson. To kryminał, którego akcja osadzona jest w Kenii, porusza bardzo ważne tematy. Historia oparta na prawdziwych wydarzeniach i losach prawdziwych ludzi, żyjących we wschodniej części Konga, gdzie łamanie praw człowieka, zwłaszcza wobec kobiet jest na porządku dziennym.Targana żądzą zemsty, Tina spędza kolejne cztery lata, próbując przeżyć na ulicach Sangui i pracując jako złodziejka dla Goondan, lokalnego gangu. Ale gdy tylko dziewczyna przekracza próg okazałej rezydencji, odzywa się ból starych ran, a wspomnienie dawnych przyjaźni wprawia w ruch niebezpieczny bieg zdarzeń, które mogą kosztować Tinę życie. Jak to się zakończy? 

 

 

„Pułapka Nowego Roku” Jolanty Kwiatkowskiej to opowieść o Krystynie, która postanawia uczcić noworoczny wieczór wracając wspomnieniami do przeszłości. Wspomina dzieciństwo, dojrzewanie, małżeństwo, macierzyństwo, a wreszcie postanawia pożegnać wszystkie kobiety, którymi była i wejść na własną, wybraną już tylko przez samą siebie ścieżkę.
 
 
 
 
 
 
„W obronie syna” William Landay. Historia, którą zaprezentował nam autor jest pełna tajemnic, zwrotów akcji. Lektura zwraca również uwagę na ważne kwestie takie jak: rodzicielstwo, wychowanie i stan psychologiczny czy psychiczny. Nie jest to zwykły kryminał, chociaż przedstawiono tutaj zbrodnię, ofiarę i podejrzanego. Jest to zapis bezgranicznej miłości i zaufania ojca do syna. Jacob jest oskarżony o popełnienie morderstwa na koledze ze szkoły. Andy, to prokurator i ojciec. Wierzy synowi, nawet na przekór dowodom. Zrobi wszystko by uratować jedynaka przed więzieniem.
Zapraszamy do biblioteki !