«

»

Paź 29 2021

Młoda krew ratuje życie

26 października w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 im. Elizy Orzeszkowej w Bartoszycach odbyła się akcja poboru krwi. Wydarzenie odbyło się w ramach trwającego już od 18 lat Turnieju Szkół Ponadpodstawowych i Uczelni Wyższych  Młoda krew ratuje życie Polskiego Czerwonego Krzyża. Celem Turnieju jest propagowanie wśród młodzieży i studentów idei honorowego krwiodawstwa. Jak wiadomo krew jest naturalnym i bezcennym lekiem ratującym często życie, którego człowiek nie jest w stanie wyprodukować na skalę przemysłową. Krew jest darem serca, którym jak widać są w stanie dzielić się młodzi ludzie.
W akcji przeprowadzonej w naszej szkole – mimo trudnego czasu pandemii – wzięło udział 38 osób, z czego 36 oddało po 450ml krwi. Łącznie pozyskano więc nieco ponad 16 litrów. Warto zauważyć, że większość dawców pierwszy raz w życiu zdecydowała się odpowiedzieć na potrzebę niesienia pomocy drugiemu człowiekowi, w ten właśnie sposób.
Wierzymy, że nie jest to ostatnia tego typu akcja w naszej szkole, bowiem młodzież myśli już o kolejnej, tym razem celem będzie rekrutacja dawców szpiku.