↑ Powrót do Pedagog Szkolny

Twój Parasol – aplikacja mobilna

Twój Parasol to aplikacja mobilna dzięki której osoby narażone na sytuacje związane z przemocą w rodzinie mogą uzyskać wsparcie i informacje. Poza materiałami edukacyjnymi aplikacja umożliwia dostęp do bazy organizacji oferujących wsparcie. 

Aplikacja umożliwia również przesyłanie informacji o zdarzeniach przemocowych do ewentualnego wykorzystania później oraz możliwość kontaktu z wcześniej skonfigurowanym adresem email lub możliwość szybkiego wybrania telefonu alarmowego. 

W celu zapewnienia dyskrecji użytkowania aplikacji – oficjalną częścią aplikacji jest zestawienie danych pogodowych odpowiednich do lokalizacji. 

 Uruchomiono bezpłatne porady i wsparcie telefoniczne dla osób w kryzysie.

W związku z epidemią koronawirusa i nasilającymi się przypadkami przemocy domowej oraz trudnościami jakie przeżywają osoby uzależnione i ich rodziny podczas kwarantanny  uruchomiono bezpłatną infolinię dostępną od poniedziałku do piątku w godzinach 9-13.

Terapeuta jest dostępny pod numerem  507-100-838  i będzie udzielać bezpłatnych porad i wsparcia w sytuacjach kryzysowych.

Opłata za połączenie zgodnie z taryfą operatora

Grafik dyżurów dla specjalistów w maju przedstawia się następująco:

2020-05-06 Paula Klemińska

2020-05-13 Agnieszka Wolańczyk

2020-05-20 Monika Koćwin

2020-05-27 Małgorzata Kulka

Sejm uchwalił przepisy o szybkiej izolacji osoby stosującej przemoc

Sejm  (30.04.2020)  uchwalił ustawę, której celem jest natychmiastowe izolowanie osoby stosującej przemoc wobec rodziny z którą mieszkają.