↑ Powrót do Doradca Zawodowy

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to ogólnoświatowa inicjatywa mająca na celu promowanie idei „bycia przedsiębiorczym” wśród młodych ludzi. Rokrocznie jest on organizowany w listopadzie. W tym roku został ona zaplanowany w dniach 12 – 18  listopada 2018 r.

W ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości nasz szkoła wzięła udział w programie „Otwarta firma” organizowanym przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości w Warszawie. Udział ZSP nr 2 polega na organizowaniu spotkań dla młodzieży z wolontariuszami (przedstawicielami lokalnego biznesu) na terenie szkoły. W naszej szkole odbyły się dwa spotkania. Pierwsze – 13 listopada 2018 r. na temat finansów, tj. „Konta, lokaty, kredyty – czyli, co oferują banki?” to spotkanie z  dyrektorem  PKO BP w Bartoszycach. Młodzież miała okazję zapoznać się z propozycjami banku, które dotyczyły zarówno zakładania rachunków bankowych, kredytów i lokat, jak i wielu aplikacji mobilnych.

Natomiast drugie spotkanie odbyło się 15 listopada 2018 r. z pracownikiem Powiatowego Urzędu Pracy w Bartoszycach, na którym został poruszony temat bezrobocia na lokalnym rynku pracy. Spotkanie poprowadziła p. Iwona Gawerska, która bardzo dokładnie przedstawiła przyczyny i skutki bezrobocia oraz zmiany jego poziomu na przestrzeni ubiegłych lat. Uczniowie mieli także okazję do zapoznania się z aktualnymi ofertami pracy i etapami rejestracji w Powiatowym Urzędzie Pracy w Bartoszycach.

Agata Smereczańska