«

»

Mar 26 2024

Ogólnoszkolny Konkurs Języka Angielskiego „Baccalarius”

25 uczniów uczestniczyło w IV edycji Konkursu Języka Angielskiego „Baccalarius”, który odbył się 26 marca 2024r. w ZSP nr 2 w Bartoszycach. Główny cel konkursu, to motywowanie i zachęcanie uczniów do nauki języka angielskiego na poziomie rozszerzonym.

Biegłe posługiwanie się językiem obcym to umiejętność, która w obecnych czasach jest bardzo wartościowa. To klucz do nawiązania znaczących relacji z ludźmi z innego kraju. To wiele korzyści finansowych, zawodowych, a także plusy w kontekście samorealizacji, satysfakcji i poczucia własnej wartości. Doskonała znajomość języka angielskiego pomaga podczas podróży do różnych krajów, podczas ubiegania się o dobrze płatną pracę a nauka języka obcego jest jedną z najskuteczniejszych metod pobudzania mózgu do pracy. 

Dziękujemy uczniom, którzy zechcieli podjąć to wyzwanie.