«

»

Mar 19 2024

Dzień Przedsiębiorczości w „Elizce”

Nasza szkoła przyłączyła się do Ogólnopolskiego Dnia Przedsiębiorczości. W związku z tym już jutro (20 marca) aż 86 uczniów z klas 2 A, B oraz 3 A i B Liceum Ogólnokształcącego uda się na jeden dzień praktyk do wybranego miejsca pracy. Większość uczniów wybrała podmioty zaproponowane przez nauczycielki – organizatorki Dnia Przedsiębiorczości , m.in. bartoszyckie urzędy, służby ratunkowe oraz Telewizja Kablowa Bart – Sat, Nova Mazur Design i Bank PKO BP. Część uczniów sama zorganizowała sobie miejsce praktyk.  

Dzień przedsiębiorczości sprzyja podejmowaniu przez młodych ludzi trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej.

Poprzez udział w programie uczniowie mają możliwość:

  • odbycia jednodniowej wizyty w wybranym miejscu pracy weryfikującej plany edukacyjne,
  • zweryfikowania swoich wyobrażeń o wymarzonym zawodzie,
  • pozyskania informacji o wykształceniu, umiejętnościach czy predyspozycjach niezbędnych do wykonywania danego zawodu,
  • doświadczenia związku pomiędzy wykształceniem a karierą zawodową,
  • zapoznania się z organizacją i zarządzaniem firmą.

Naszym uczniom życzymy powodzenia podczas Dnia Przedsiębiorczości, z którego z pewnością przekażemy relację.