«

»

Paź 26 2023

KSIĄŻKI TYGODNIA (zakupiono z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0)

  1. Książka Mateusza Grzesiaka„Bądź skuteczny” to doskonały poradnik gwarantujący możliwość przeprogramowania Twego mózgu tak, byś zmienił/a niesłużące Ci myśli, emocje i zachowania na takie, które są zdrowe dla Ciebie i Twoich bliskich.
  2. „Życie po śmierci 2”  ukazuje rzeczywistość w trakcie śmierci klinicznej. 14 osób, 14 historii, każda z nich wywołująca różne odczucia u różnych czytelników.
  1. „Bohaterowie Auschwitz”to książka o ludziach, którzy potrafili przeciwstawiać się złu i ocalić miłość, wiarę i nadzieję tam, gdzie inni zatracili nawet swoje człowieczeństwo.
  2. 10 października obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. W Czytelni znajduje się kilka pozycji książkowych, które mogą zapobiec lękom, depresji, pomóc w ich zdiagnozowaniu ale i wspomóc wyjście z nich.
  3. „Egzaminy bez spiny” Przed Wami doskonały poradnik dla maturzystów (i nie tylko):) Odpowie między innymi na pytania jak zamienić wątpliwe ” zachęty” do nauki w rozwinięcie wizji sukcesu, jak zorganizować czas, jak ułatwić sobie zapamiętywanie . Oprócz tego znajdziecie w nim wskazówki dotyczące spraw formalnych, sposoby na stworzenie idealnych warunków do nauki i wiele wiele innych…
  1. Jak poradzić sobie w świecie pełnym pułapek, nie dać się zmanipulować, osiągać swoje cele bez oszukiwania, szczerze i skutecznie, a czasami także przyjąć i docenić odmowę drugiej strony? Jak empatycznie słuchać, nie dać się stresowi oraz dostrzec swoją wartość ? Tego oraz wielu innych rzeczy dowiecie się z książki „Być nastolatkiem i przetrwać. Psychologia komunikacji” autorstwa Lilki Poncyliusz-Guranowskiej.
  2. O tym, że ze zjawiskiem przemocy spotykamy się coraz częściej i o jego negatywnych skutkach nikogo przekonywać nie trzeba. Jak się ustrzec przed złym traktowaniem, jak reagować, kogo prosić o pomoc – tego dowiecie się z książek zgromadzonych w Czytelni.