«

»

Paź 17 2023

Pewnym elementem niepewnego świata jesteś Ty sam!

Rozpoczął się Warmińsko – Mazurski Tydzień Kariery.

Jego hasło przewodnie to „Przyszłość kompetencji – kompetencje przyszłości”. Misją tegorocznych wydarzeń jest pokazanie uczestnikom, jak duży wpływ mają nowe technologie i szybki postęp cywilizacyjny na współczesną rzeczywistość i rynek pracy.

Z tej okazji szkołę odwiedziła Pani Iwona Gawerska, doradca zawodowy Powiatowego Urzędu Pracy w Bartoszycach, która uświadomiła uczniom klas maturalnych jak ważne jest rozwijanie swoich kompetencji przez całe życie, kiedy niepewność obecnego świata (pandemia, wojny) wymaga od nas układania swojego życia nieraz na nowo (nowe miejsce zamieszkania, szukanie nowej pracy, praca zdalna). Podobnie nowe technologie sprawiają, że niektóre zawody zanikają, ludzi zastępują roboty a to wymaga od pracownika bycia elastycznym, otwartym na zmiany i na dostosowanie się do zmieniającego się świata i szybkiego postępu cywilizacyjnego. Nasz gość jak zwykle przekazał także uczniom praktyczne wskazówki co robić po szkole by uzyskać pomoc urzędu pracy. Spotkanie zakończono podsumowaniem, iż jedynym pewnym elementem niepewnego świata jesteś Ty sam! Dlatego uwierz w siebie i w swoje możliwości.