«

»

Paź 13 2023

Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

 

10 października w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego.
W ramach tegorocznych obchodów specjaliści szkolni- psycholog Beata Zawadzka i pedagog specjalny Stanisława Krawczyk zorganizowali konkurs, pt. „ Zdrowie psychiczne jest powszechnym prawem człowieka”. Celem obchodów była promocja zdrowia psychicznego oraz zwrócenie uwagi, że zdrowie psychiczne powinno zajmować kluczowe miejsce wśród praw człowieka i stanowić jego fundamentalne dobro. Do udziału w konkursie przystąpiła młodzież z liceum, technikum i szkoły branżowej. Uczniowie za pomocą grafiki i słowa wyrazili swój pogląd dotyczący zdrowia psychicznego, jako powszechnego prawa każdego człowieka.  Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni dyplomem i słodkim upominkiem. Dopełnieniem obchodów był wykład na temat „ Depresja-jak ją rozpoznać i na co zwrócić uwagę?”.

Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za zaangażowanie podczas obchodów Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego.