«

»

Mar 20 2023

Książki tygodnia

S. Wilde „Mama w czterech ścianach”
Odkąd na świat przyszedł jej syn Zach, świeżo upieczona mama Joy McGuire chodzi w tych samych dresach. Kocha swoje dziecko, lecz nie może znieść nieobecnego ciałem i duchem, obsesyjnie poświęconego pracy męża oraz jego wiecznie wtrącającej się matki. Na pomoc własnej mamy, zajętej planowaniem czwartego ślubu, nie ma co liczyć. Joy jest kobietą na skraju załamania nerwowego, lecz wierzy, że odrobina snu i czekolady z powodzeniem rozwiąże jej problemy… do chwili gdy w mieście zjawia się jej były chłopak. Ten sam, którego sekretnie kochała w dniu swojego ślubu.
 
 

W. Wójcik „Jezioro pełne łez”
Wakacyjną sielankę w ośrodku wypoczynkowym na Mazurach przerywa brutalne morderstwo. To jednak dopiero początek niebezpiecznej gry, której korzenie sięgają serii tragicznych wydarzeń sprzed lat. Droga do prawdy jest kręta i wyboista. A na jej końcu znajduje się jezioro. Jezioro pełne łez…
 
 
 
 
 
B. G. Rivero „Laila Winter i Królestwo Pięciu Słońc”
Laila Winter, dziewczyna o naturalnie zielonych włosach, uczy się w ekskluzywnej szkole Lomondcastle w Szkocji. Dziwna i ekscentryczna, czuje się obco wśród rówieśników i jest nieszczęśliwa. Kiedy na szesnaste urodziny dostaje od ojca tajemniczą książkę, nie podejrzewa, że wkrótce jej życie diametralnie się zmieni. Odkryje też tajemnicę swego pochodzenia i sekret zielonej czupryny…
 
 
 
 
R. Bryndza „Dziewczyna w lodzie”
Kiedy młody chłopak odkrywa w londyńskim parku zamarznięte ciało kobiety, detektyw Erika Foster zostaje wezwana, by poprowadzić śledztwo w sprawie morderstwa. Erika zaczyna drążyć, łączy ze sobą fakty między tym, a innymi zabójstwami – ktoś pozbawił życia trzy prostytutki. Wszystkie trzy uduszono, związano im ręce w przegubach i wrzucono do wody. Czy uda jej się zapłać zabójcę ?
 
 
 
 
 
 A. Borewicz „Księżycowe cienie”
Maria na nowo układa sobie życie. Ta decyzja powoduje, że zaczyna zastanawiać się nad sobą i swoimi relacjami z rodziną, przyjaciółmi i byłym mężem. Powieść umiejętnie opowiada o tym, co dla kobiety ważne. O dylematach, decyzjach, wzruszeniach, smutkach i radościach. To ciepła opowieść, rozgrzewająca serce i przynosząca ulgę w pochmurne dni.
 
 
 
 
 
C. Bushnell „4 blondynki”
Cztery blondynki to historia czterech kobiet, które znalazły się na rozdrożu, stanęły w obliczu decyzji, które na zawsze zmienią ich życie … To przenikliwe spojrzenie na losy miłości i sławy, pieniędzy i władzy, wytrawne i krzepiące jak martini w hotelu Ritz. Książka idealna na wiosenne wieczory. Zapraszamy !
 
 
 
 
 
M. Stachula „Idealna”
Anita prawie nie wychodzi z domu. Podgląda ludzi przez kamery miejskiego monitoringu. To jej okno na świat, które pozwala kontrolować wszystko i wszystkich. Pewnego dnia znajduje w szafie sukienkę, której nie kupiła. Później szminkę, która jej nie pasuje. Ktoś wie o niej wszystko. I powoli realizuje swój plan. Thriller psychologiczny, którego nie będziesz mógł odłożyć. Takiej autorki jeszcze w Polsce nie było.
 
 
 
 
R. Sigmund „Byłem w niebie. Prawdziwa historia śmierci i powrotu do życia „
Poruszające świadectwo człowieka, który miał ciężki wypadek samochodowy, umarł i powrócił po ośmiu godzinach do życia, w chwili kiedy dwóch sanitariuszy wiozło jego ciało do kostnicy! Przez te osiem godzin dane mu było zobaczyć Niebo, spotkać Jezusa, aniołów i zbawionych ludzi oraz doświadczyć obecności Boga, co na zawsze zmieniło jego życie. Bóg pozwolił mu zobaczyć także otchłań piekła, aby mógł służyć ludziom przestrogą.
 
 
 
 
 A. Sann „Exodus”
„Exodus” to książka o: doświadczeniach emigranta, kontrastach między społeczeństwem zachodnim i polskim, bezdomności, poszerzającej się biedzie, bezwzględnej przestępczości, duchowej więzi człowieka z Bogiem, objawieniach, miłości i miłosierdziu, zwycięstwie dobra nad złem.
 
 
 
 
 
P. Tompkins, T. Beddoes, „Anioły istnieją naprawdę”
W marcu 2015 roku świat obiegła informacja o tragicznym wypadku samochodowym, który cudem przetrwała półtoraroczna dziewczynka. Jej matka straciła kontrolę nad pojazdem, który przewrócił się i wpadł do rzeki Utah. Wrak auta był do połowy zanurzony w rwącej, lodowatej wodzie aż przez czternaście godzin. Czterech funkcjonariuszy, którzy jako pierwsi dotarli na miejsce wypadku, słyszało z samochodu krzyk kobiety: „Pomóżcie mi!”. Po wydobyciu auta z rzeki okazało się, że kobieta nie żyje. Jak wykazała sekcja, zginęła na miejscu. Czyj głos uratował życie dziecku?
 
 
 
C. Unigwe „Fatamorgana”
Losy czterech kobiet z Nigerii łączą się w Antwerpii, która ma stać się ich przepustką do lepszego życia. Sisi po studiach nie mogła znaleźć pracy, Efe urodziła dziecko w wieku szesnastu lat. Ama była gwałcona przez konkubenta matki, a Joyce ocalała z rzezi w sudańskim mieście. Każda z nich została zwerbowana przez Delego, któremu oddała swoją wolność w zamian za możliwość ucieczki. Unigwe decyduje się pokazać czytelnikom gorzką prawdę o świecie, bez moralizatorstwa czy pouczania. Fatamorgana to poruszająca historia, która zdobyła uznanie czytelników, recenzentów i pisarzy na całym świecie.
 
 
T. Terry „Księga kłamstw”
Na pogrzebie matki Quinn dokonuje niewiarygodnego odkrycia. Ma siostrę bliźniaczkę, Piper, podobną do niej jak dwie krople wody. Ale dlaczego siostry zostały rozdzielone? Dlaczego Piper mieszkała z rodzicami w pięknym domu, podczas gdy Quinn, niczym niebezpieczne zwierzę, zamknięto u babci w Dartmoor? Przed siostrami stopniowo odkrywa się mroczna przepowiednia. Z czasem staje się jasne, że jedna z nich kłamie.