«

»

Mar 16 2023

Literatura piękna dla rodziców wspierających profilaktykę

Nałóg niejedno ma imię: alkoholizm, narkomania, zakupoholizm, uzależnienie od gier komputerowych… to tylko kilka najpopularniejszych. Jak wyrwać się ze szponów nałogu? Co zrobić, by w ogóle nie doszło do uzależnienia? Czym jest współuzależnienie? Narkomania, czyli uzależnienie od narkotyków, substancji, które mają wpływ na funkcjonowanie mózgu, dosięga coraz szerszej części społeczeństwa. Nasza biblioteka ma w ofercie dużo literatury pięknej na ten temat, między innymi książki Barbary Rosiek. Po co nam narkotyki ? Najczęściej, ludzie sięgają po to, żeby uciec od codziennych problemów, chwilowo zapomnieć o otaczającym świecie i poczuć wolność. Innym powodem jest chęć zabawy i spróbowania czegoś nowego. Przypadków uzależnień wśród dzieci i młodzieży jest z roku na rok coraz więcej. Młodzież w coraz to młodszym wieku sięga po papierosy, alkohol czy dopalacze i narkotyki. Mimo że sprzedaż alkoholu i papierosów jest dozwolona dopiero od 18 roku życia lub jak w przypadku pozostałych używek nie jest dozwolona w ogóle, młodzi znajdują sposób, żeby do nich dotrzeć. Dlatego też należy przywiązać szczególną uwagę do prowadzenia profilaktyki uzależnień w szkołach. Tego dowiedzą się Państwo z literatury poświęconej profilaktyce uzależnień wśród młodzieży. Serdecznie zapraszamy do naszej biblioteki szkolnej.