«

»

Maj 20 2022

Po raz drugi zdobyliśmy I miejsce w Olimpiadzie Projektów Społecznych „Zwolnieni z Teorii”

Pokonali 400 szkół z całej Polski i stanęli na podium – tak zakończyła się dla uczniów naszej szkoły wielka gala finałowa „Zwolnieni z Teorii”.

Zaangażowanie to docenili organizatorzy Rankingu Szkół Zwolnieni z Teorii, ogłoszonego podczas Wielkiego Finału, który zgromadził w Warszawie prawie 3 tysiące osób. Spośród prawie 400 wyróżnionych szkół, to Technikum w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 im. Elizy Orzeszkowej w Bartoszycach okazało się najlepsze. Bartoszycka szkoła wygrała „Ranking Szkół Zwolnieni z Teorii”. Jest to nowa forma wyróżniania szkół, w której wyznacznikiem są kompetencje przyszłości. Ranking tworzony jest w oparciu o wyniki uczniów w praktycznej olimpiadzie Zwolnieni z Teorii. Otwartość na innowacyjne podejście do edukacji i wsparcie uczniów i uczennic w rozwoju kompetencji przyszłości to cechy, które charakteryzują wyróżnione placówki.

Akcent bartoszycki na gali to nie tylko finaliści i finalistki, ale także organizatorzy tej uroczystości wśród których byli absolwenci i absolwentka „Elizki”: Mariusz Szerszeniewski, Emir Chached oraz Daria Ciężka, którzy teraz pracują w Fundacji Zwolnionych z Teorii, a wcześniej realizowali projekty społeczne.

Osiągnięcie tego sukcesu nie byłoby możliwe, gdyby nie zaangażowanie oraz wsparcie nauczycielek Zwolnionych z Teorii Katarzyny Zagajewskiej-Sycz oraz Olgi Chilmanowicz.

Gratulujemy:)