«

»

Lut 14 2022

Książki tygodnia

Ten tydzień poświęcimy fotografii. „Jak fotografować smarfonem” Jacka Boneckiego to pierwsza z naszych propozycji.

#selfie #dziubek i nie tylko : ) Owe słowa doskonale obrazują treść książki. Zapraszamy do zapoznania się z jej treścią.

 

 

 

„Smartfonowy zawrót głowy” autorstwa Jacka Bonieckiego to kolejny doskonały poradnik.

Na jakie szczegóły zwrócić uwagę by zdjęcie wyszło rewelacyjne? Jak telefonem fotografować kulinaria, ludzi, pejzaże, miasta? Wskazówki na zadane pytania odnajdziecie w tej książce. Polecamy!

 

 

 

„Sekrety mistrza fotografii cyfrowej. Nowe ujęcia Scotta Kelby’ego”

Gorąco zachęcamy wszystkich początkujących i zaawansowanych w zakresie fotografii do przeczytania tejże publikacji. 200 stron profesjonalnych porad począwszy od podstawowej obsługi sprzętu fotograficznego po rady jak selekcjonować wykonane zdjęcia.

 

 

 

Co fotografować przy złej pogodzie? Czy fotografowanie kwiatów jest faktycznie tak banalnie łatwe jak się wydaje? Jak zrobić dobre zdjęcie przy słabym oświetleniu? Jak fotografować wydarzenia sportowe? Jak zrobić idealny portret? Znajdziecie tu odpowiedź na wymienione pytania i wiele innych.

 

 

 

 

A kiedy już fotografie zrobione….  Polecamy „Fotografię cyfrową. Edycję zdjęć” Scotta Kelby’ego.

Zdjęcia na Instagrama, korygowanie wad zdjęć, tworzenie obrazów HDR, fotografie czarno białe, ekspozycja, kadrowanie, retuszowanie i szereg innych porad. Photoshop – kruczki  i sztuczki  –  tak można podsumować treść książki.