«

»

Gru 07 2021

ŚWIATOWY DZIEŃ WOLONTARIUSZA

Praca wolontariusza to najwspanialsza forma pomocy, jaką można sobie wyobrazić. Pełne zaangażowanie bez oczekiwania materialnego wynagrodzenia. Są jednak korzyści, których na pieniądze nie da się przeliczyć; choćby uśmiech człowieka podczas niesienia mu pomocy, czy wdzięczność osoby potrzebującej. Aby wyrazić uznanie dla pracy wolontariuszy na całym świecie Międzynarodowy Dzień Wolontariusza obchodzony jest od 1986 roku z inicjatywy ONZ.

W naszej szkole, jak co roku, zorganizowano obchody Światowego Dnia Wolontariusza 6 grudnia 2022 roku. Został przygotowany kiermasz materiałów zachęcających do niesienia bezinteresownej pomocy. Rozdawane były kartki z cytatami z pozytywnym przekazem oraz dodającymi otuchy w codziennym życiu. Wolontariusze zorganizowali zbiórkę finansową w celu pomocy zwierzętom w schronisku dla zwierząt.