«

»

Lis 11 2021

Nasi uczniowie wygrali Wojewódzki Turniej z okazji Narodowego Święta Niepodległości

Drużyna Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Bartoszycach w składzie: Daria Wróblewska, Mateusz Stapel, Patryk Klepczyński wygrała XV Wojewódzki Turniej Rekreacyjno-Sportowy z okazji Narodowego Święta Niepodległości i zdobyła główną nagrodę: PUCHAR WOJEWODY WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO p. Artura Chojeckiego oraz płaskorzeźbę marszałka Józefa Piłsudskiego.

W zawodach uczestniczyły jeszcze 2 drużyny z naszej szkoły. Druga drużyna w składzie: Oliwia Daszkiewicz, Dawid Kaplewski, Jakub Chadaj zdobyła II miejsce w województwie, a III drużyna w składzie: Weronika Mandywel, Ostapkiewicz, Aleksander Surma zajęła III miejsce w województwie, zdobywając tyle samo punktów co drużyna z Olsztyna. Puchar za III miejsce na naszą prośbę został przekazany przez organizatora drużynie z Olsztyna.

Turniej odbył się 10 listopada 2021 r. w Olsztynie. Uczestniczyli w nim uczniowie szkół ponadpodstawowych naszego województwa. Składał się z 3 konkurencji: strzelania z broni pneumatycznej w postawie stojącej, testu wiedzy historycznej o tematyce niepodległościowej (lata 1915-1923) oraz wieloboju sprawnościowego (koperta, bieg 10×10, sztafeta zręcznościowa).

Patronat honorowy nad turniejem objęli: Wojewoda Warmińsko-Mazurski p. Artur Chojecki oraz Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego p. Gustaw Marek Brzezin.

Organizatorem turnieju był: Klub Garnizonowy w Olsztynie, przy współpracy z Zarządem Wojewódzkim LOK w Olsztynie, Kuratorium Oświaty w Olsztynie oraz OSIR w Olsztynie.

Zwycięska drużyna zdobyła: I miejsce w konkursie historycznym, II miejsce w zawodach strzeleckich. Indywidualnie III miejsce w zawodach strzeleckich uzyskał Mateusz Stapel.

Drugi zespół w składzie: Oliwia Daszkiewicz, Jakub Chadaj, Dawid Kaplewski zdobył: I miejsce w zawodach sportowych oraz III miejsce w zawodach strzeleckich. Oliwia Daszkiewicz otrzymała nagrodę najlepszej zawodniczki turnieju. Uzyskała najwyższą liczbę punktów spośród uczestników. Zdobyła I miejsce w zawodach sportowych i II miejsce w zawodach strzeleckich. Indywidualnie Dawid Kaplewski zdobył I miejsce w zawodach sportowych, a III miejsce w tej samej konkurencji uzyskał Jakub Chadaj.

Trzecia drużyna ,,Odzieżówki’’ w składzie: Weronika Mandywel, Aleksander Surma, Igor Ostapkiewicz zdobyła II miejsce w zawodach sportowych. Indywidualnie I miejsce w zawodach sportowych w grupie chłopców: zdobył Igor Ostapkiewicz, a III miejsce w grupie dziewcząt zdobyła: Weronika Mandywel.

Głównym celem turnieju było kształtowanie postaw patriotycznych oraz podnoszenie wiedzy historycznej, sprawności fizycznej i umiejętności obronnych.

Uczniów przygotowywali nauczyciele: Jarosław Puszko (test historyczny i strzelanie) oraz Piotr Szamocki (konkurencje sportowe).

Gratulujemy:)